REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Kultowa "Fala" doczeka się modernizacji

Miasto

Rzecznik Parku Śląskiego oficjalnie potwierdził, że długo wyczekiwana modernizacja kultowej "Fali", dojdzie do skutku. Nowe kąpielisko powstanie w tej samej lokalizacji i będzie mieć charakter sezonowy.

Jeszcze w 2014 roku "Fala" prężnie działała przyciągając tłumy chorzowian, i nie tylko. Pierwsze problemy pojawiły się latem roku kolejnego, kiedy to z powodów technicznych postanowiono jej nie uruchamiać. Temat zyskał szeroki rozgłos, a przez ostanie lata mieszkańcy regionu wielokrotnie apelowali do władz na każdym szczeblu, o wyremontowanie i ponowne otwarcie kultowego kąpieliska. Ich działania w końcu odniosły skutek.

Jak oficjalnie potwierdził rzecznik Parku Śląskiego, modernizacja "Fali" dojdzie do skutku. - To, że kąpielisko doczeka się remontu, jest już pewne. Prace nie rozpoczną się jednak tak szybko, jak z pewnością życzyłoby sobie tego wielu gości Parku Śląskiego. Przed nami szereg konsultacji społecznych i analiz, które musimy przeprowadzić. Później należy ogłosić konkurs na projekt inwestycji, rozstrzygnąć go, a na końcu przystąpić do prac i je zrealizować. To wieloletni proces - zaznacza Rafał Kandziora.

Nowa "Fala", podobnie jak jej poprzedniczka, będzie kąpieliskiem sezonowym. Inwestycja zostanie przeprowadzona na obszarze obejmującym blisko 3 ha. Na jej realizację spożytkowane zostaną unijne środki, jakie Park Śląski otrzymał z projektu Jessica - w tym konkretnym przypadku na budowę Parku Wielu Pokoleń. Mowa o kwocie rzędu 30 mln zł.

Pierwotnie zakładano, że "Fala" nie będzie modernizowana. Zamiast tego przy ul. Siemianowickiej miało powstać nowe kąpielisko. Te plany - w świetle dzisiejszych informacji - stały się nieaktualne.

 

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Park ŚląskiFalaChorzówmodernizacjakąpielisko

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Piątek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Alfreda, Maksymiliana, Selmy