REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Zamiast spożywczaka, nielegalny salon gier

Na Sygnale

Chorzowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami "skarbówki", zabezpieczyli automaty do nielegalnych gier losowych. Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem łącznie 3 nielegalnych maszyn. W tej historii nie byłoby nic niezwykłego gdyby nie fakt, że automaty znaleziono... w sklepie spożywczym.

Galeria zdjęć


Chorzowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że w sklepie spożywczym przy pl. św. Jana, mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Wspólnie z funkcjonariuszami KAS z Katowic postanowili zbadać tę sprawę. Informacje śledczych potwierdziły się, mimo że zarówno zewnętrzny szyld, jak i folia zdobiąca szyby lokalu, wskazywały na to, że jedyne co możemy w nim zrobić, to codzienne zakupy.

- W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach losowych, mundurowi zabezpieczyli wszystkie urządzenia, na których wbrew obowiązującym przepisom, odbywały się nielegalne gry hazardowe. Zabezpieczone automaty trafiły do magazynów Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach – poinformował asp. Sebastian Imiołczyk, oficer prasowy chorzowskiej policji.

Teraz śledczy ustalają jakie straty poniósł skarb państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grozi wysoka grzywna, a nawet kara do 3 lat więzienia.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


nielegalny hazardautomatyChorzówpolicjaautomatyPlac JanaChorzów Stary

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Piątek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Alfreda, Maksymiliana, Selmy