REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Chorzów stracił oddział policji konnej

Na Sygnale

Chorzowski oddział policji konnej, który działał blisko 20 lat, znika z mapy jednostek naszego miasta. Decyzja w tej sprawie zapadła w komendzie wojewódzkiej w Katowicach.

Oddział policji konnej stacjonujący na tyłach Parku Śląskiego cieszył się dobrą renomą, czego potwierdzeniem są liczne sukcesy tej jednostki, zarówno w zakresie obowiązków służbowych jak i rozmaitych zawodów, konkursów oraz szkoleń. Funkcjonariusze współpracujący ze zwierzętami widoczni są m.in. podczas zabezpieczania meczów Ruchu, ale także na innych imprezach organizowanych nie tylko w Chorzowie.

Niestety w związku z niekorzystnymi warunkami jakie mają rzekomo panować w miejscu pobytu oddziału, podjęto kroki, by przenieść go do Częstochowy i jednocześnie połączyć z tamtejszą grupą. O tym, że oddział zostanie prawdopodobnie przeniesiony, pisaliśmy już w listopadzie. Plany już wtedy spotkały się ze sprzeciwem władz naszego miasta. Protesty – jak widać – na nic się jednak zdały.

Docelowo ogniwo ma liczyć od 12 do 14 jeźdźców, co według komendy wojewódzkiej ma wpłynąć na znaczące zwiększenie jego mobilności oraz efektywności wykorzystania w codziennej służbie. - Po utworzeniu jednego zespołu konnego, policyjnych patroli konnych będzie na co dzień znacznie więcej – nie tylko w Częstochowie, ale i w innych miastach, w których do tej pory się nie pojawiali – czytamy w policyjnym komunikacie.

 

Fot.: KMP Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


policja konnaChorzówCzęstochowapołączenie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Piątek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Alfreda, Maksymiliana, Selmy