REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Kolejne dwa auta z cofniętymi licznikami

Na Sygnale

Od tego roku za cofnięcie licznika samochodowego lub motocyklowego grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Niestety tego rodzaju proceder wciąż spotykany jest nader często. Tylko minionej doby chorzowscy policjanci skontrolowali dwa kolejne auta, w których cofnięte były liczniki.

Zmiana wskazania drogomierza, czyli popularne cofnięcie licznika, znalazło się pod lupą mundurowych. Teraz, poza kontrolą stanu trzeźwości kierowcy i stanu technicznego jego samochodu, sprawdzany jest również stan licznika. W związku z nowymi przepisami, kierowca musi umożliwić policjantom i innym służbom mundurowym, sprawdzenie stanu licznika swojego pojazdu. Po odczytaniu danych zostaną one przeniesie do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, zwanej popularnie CEPiK-iem.

Mimo to pojazdy z cofniętym licznikiem nadal spotyka się nader często. - Tylko wczoraj chorzowscy stróże prawa zatrzymali do kontroli dwóch kierowców, którzy prowadzili samochody z cofniętymi licznikami. Od początku roku w Chorzowie odnotowano już 16 takich przypadków. Wczorajszy rekordzista miał cofnięty licznik o ponad 100 tysięcy kilometrów – poinformował asp. Sebastian Imiołczyk, oficer prasowy chorzowskiej policji.

Policjanci przypominają, że zmiana wskazania drogomierza lub ingerencja w prawidłowość jego pomiaru to przestępstwo, za które grozi od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Odpowiedzialności karnej podlega zarówno osoba, która cofnęła licznik, jak i ta, która zleciła taką usługę.

 

Źródło: KMP Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


policjazatrzymaniakontrolecofnięty licznikChorzów

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Piątek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Alfreda, Maksymiliana, Selmy