REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Rozejrzyj się dookoła

Na Sygnale

Tego roku zima jest wyjątkowo słoneczna. Mimo tego, niskie temperatury występują o poranku i wieczorem. Spędzając czas w ciepłym mieszkaniu, w towarzystwie najbliższych, warto pomyśleć o tych, których przeszywa śmiertelny chłód. Idąc rano do pracy, czy spacerując wieczorem z psem rozejrzyjmy się wokół... Może jest ktoś, komu można pomóc. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112, aby uratować komuś życie!

W okresie zimowym szczególnie zwracajmy uwagę na osoby bezdomne, samotne i starsze. NIerzadko mieszkają same i nie potrafią poradzić sobie z codziennymi czynnościami, przede wszystkim z ogrzaniem swojego mieszkania. Podejdźmy, porozmawiajmy, zapytajmy czy może nasz „sąsiad”/„sąsiadka”nie potrzebuje pomocy. Pamiętajmy, że funkcjonuje wiele placówek, instytucji państwowych, w których taka osoba będzie bezpieczna i otrzyma niezbędną pomoc. Informujmy te instytucje oraz Policję, nie myślmy, że już ktoś inny zapewne to zrobił. Szybka reakcja wobec osoby nietrzeźwej (i nie tylko), która w ten sposób chce się rozgrzać może uratować jej życie. Zachęcamy do korzystania również z dostępnych funkcjonalności Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa dzięki którym również można Nas informować o osobach którym konieczne jest udzielenie pomocy (w przypadku zagrożenia życia i zdrowia obowiązkowo prosimy o kontakt telefoniczny).

Policjanci podczas wykonywania codziennych obowiązków służbowych patrolują miejsca przebywania osób bezdomnych i samotnych i każdorazowo przeprowadzają z nimi rozmowy celem nakłonienia ich do zmiany miejsca przebywania na bezpieczne i ciepłe. Raz jeszcze apelujemy do wszystkich, aby każdorazowo informować o niepokojących sytuacjach.

Źródło: KMP Chorzów

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


policjabezpieczeństwopomocobywatelezagrożeniabezdomni

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Piątek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Alfreda, Maksymiliana, Selmy