AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Jak dobrać rozmiar dywanu do każdego pokoju?

Turystyka

Gdy tylko w pomieszczeniu pojawi się wykładzina - miękka i ciepła - przestrzeń staje się bardziej komfortowa i przytulna. Ponadto dywanik może być używany do oddzielenia jednego obszaru od drugiego, lub nadania akcentu w pomieszczeniu poprzez jego fakturę, kolor i wzór.

Galeria zdjęć


Wciąż jednak proces wyboru wykładziny jest dość trudny, nie tylko ze względu na duży asortyment oferowany w sklepach, ale także dlatego, że znalezienie odpowiedniego rozmiaru może być trudne.

Tylko dla jasności:

W razie wątpliwości należy wybrać większy dywan, ponieważ będzie on wyglądał korzystniej w porównaniu z małym analogiem, zwłaszcza w przestronnym pomieszczeniu.

Nie powinieneś kupować dywanu o czystym rozmiarze podłogi w strefie wejściowej. Należy pamiętać, że jest on stale zanieczyszczony, a krawędź dywanu w pobliżu drzwi zostanie wkrótce "zdeptana".

Stoły, kredensy, szafki i gabloty powinny być umieszczone w całości na dywaniku, albo te ostatnie powinny być tak dobrane, aby ich krawędzie nie sięgały do podpór takich mebli w celu uniknięcia ich niestabilności.

Wybierając dywan do pomieszczenia, należy określić jego przeznaczenie: podział na strefy, estetykę, ciepło i komfort. Na tej podstawie można wybrać egzemplarz o żądanym rozmiarze.

Jak dobrać rozmiar dywanu w sypialni

W sypialni dywany są zazwyczaj umieszczane w strefie przy łóżku, aby je podkreślić i sprawić, że podłoga będzie cieplejsza, ponieważ za każdym razem po przebudzeniu się lub przed pójściem do łóżka, położenie stóp na zimnej podłodze jest bardzo nieprzyjemne.

Możliwe jest więc wykonanie jednego dużego dywanu pod łóżkiem, tak aby wyszedł poza jego granice co najmniej 40-50 cm. Oznacza to, że ogólnie rzecz biorąc, długość i szerokość wykładziny powinna być o 1 m większa niż rozmiar łóżka.

Jak odebrać rozmiar dywanu w salonie

W pomieszczeniu recepcyjnym wykładzina służy raczej jako przedmiot do podziału na strefy lub dekoracyjny dodatek, który często jest wykorzystywany w obszarze sofy w celu stworzenia atmosfery lub zachowania jej kolorystycznego rozwiązania (stylistyka).

Opcja nr 1 - Dywan w środku grupy sof

Dywan w środku grupy sof, czyli przez wielkość odległości pomiędzy meblami, pozwala na określenie centrum kompozycyjnego obszaru oraz zapewnia ciepło i komfort siedzenia.

Standardowy rozmiar wykładziny do małych salonów to 1,5x1,8 m. - To wystarczy, aby wskazać środek grupy sof, nie przechodząc przez nogi mebli.

Opcja 2 - Średniej wielkości wykładzina dywanowa

Dywan, który sięga za przednie nogi mebla do połowy głębokości sofy i krzeseł, pomaga wyznaczyć granice tego funkcjonalnego obszaru, bezpiecznie i nieruchomo zamocowanego za pomocą podpór mebli (rozmiar 1,8 (2)x2,7 m jest do tego idealny.

Opcja nr 3 - Duży dywan

Maksymalna wielkość wykładziny nie mniejsza niż 2,5x3,5 m powinna być umieszczona w przestronnych salonach z masywnymi meblami, od sofy po pufy i konsole w jednej przestrzeni. Meble zainstalowane na całej powierzchni wykładziny, pozwolą Ci na swobodne poruszanie się po niej i stworzą holistyczne, scentralizowane otoczenie salonu. Takie nowoczesne dywany 250x350 potrafią być nie tylko bardzo praktyczne, ale również - doskonale pomóc w stworzeniu klimatycznego wnętrza, ze względu na ich gabaryty i zajmowaną przestrzeń; dlatego też - zwłaszcza przy ich wyborze należy dokładnie rozważyć wybór tego najwłaściwszego, który wkomponuje się w otoczenie kolorystyczne, meble i dodatki.

Jak wybrać rozmiar dywanu w przedszkolu

Dla rodziców ważne jest, aby ich dzieci dorastały w komforcie i cieple, ale pokój dziecięcy powinien być również praktyczny, co nie zawsze jest możliwe w przypadku dużego dywanu.

Ponieważ dzieci, a także starsze dzieci lubią bawić się na podłodze, a tutaj angażować się w kreatywność (rzeźbić, malować, wykonywać rękodzieła z darów natury przyniesionych z ogrodu), wskazane byłoby położenie w miejscu zabaw (często w centrum pokoju) małego dywanu, o wymiarach 0,7 x 1,5 metra. Zapewni to ciepło i znacznie ułatwi częste i wymuszone czyszczenie.

Jak dobrać rozmiar dywanu w kuchni i jadalni

W specyficznych obszarach, takich jak kuchnia, gdzie nie tylko jemy, ale również gotujemy, ważna jest praktyczność wszystkich materiałów i przedmiotów używanych w środowisku.

Na przykład, w kuchni, dywany są używane dość rzadko, ale jeśli tak się dzieje, są one używane tylko w jadalni, aby oznaczyć go jako oddzielny obszar, lub jako dodatek dekoracyjny.

W tym przypadku używanie małego dywanika, który ledwo wychodzi spod nóg stołu jadalnego, jest zupełnie nieodpowiednie. Oznacza to, że wykładzina musi koniecznie wychodzić poza stół i krzesła. Dlatego wielkość wykładziny pod grupą jadalną powinna być taka, aby przekraczała granice co najmniej o 30-50 cm na całym obwodzie.

Jak dobrać rozmiar dywanu w korytarzu

Wybór dywanów i chodników do korytarzy musi opierać się na podstawowej logice. Należy pamiętać, że są to przejścia, w których bardzo często chodzimy w odzieży wierzchniej i obuwiu, co oznacza, że zanieczyszczenia na podłodze stają się powszechne.

Tak więc, jeśli chcesz zachować atrakcyjny wygląd dywanu przez długi czas, należy wybrać je z takim obliczeniem, by od drzwi i ścian do krawędzi dywanu zachować odległość 20-30 cm. To dodatkowo sprawi, że przestrzeń będzie bardziej uporządkowana, niż gdyby na całej powierzchni był duży dywan.

Wskazówka:

Aby wizualnie wyobrazić sobie, jak dywan będzie wyglądał w wybranym pomieszczeniu warto wziąć kartki papieru, czasopisma, zestaw ołówków i długopisów i użyć ich do ułożenia sylwetki przyszłego dywanu w pożądanym miejscu.

Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


dywanwybór

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Środa
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza