AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Chorzów ponownie pomoże mieszkańcom Rwandy

Miasto

W ostatnich kilkunastu miesiącach nasze miasto silnie zaangażowało się w pomoc mieszkańcom Rwandy. W sieci pojawił się właśnie film Fundacji Afriquia, który jest owocem współpracy Chorzowa, Zespołu Szpitali Miejskich oraz szpitali w Rilimie oraz Kigali.

Już za niecały miesiąc, 21 lutego, odbędzie się Bal Prezydenta Miasta. Podczas imprezy po raz kolejny zorganizowana zostanie licytacja, z której zysk zostanie przekazany na cele dobroczynne. Tym razem zebrane środki trafią do szpitala dziecięcego w Rilimie (Rwanda). Placówka potrzebuje bowiem ortopedycznego stołu operacyjnego. Urząd miasta już teraz poinformował o licytacji, publikując film Fundacji Afriquia, który jest owocem współpracy Chorzowa, Zespołu Szpitali Miejskich oraz szpitali w Rilimie oraz Kigali.

W lutym ubiegłego roku zawarte zostało porozumienie dotyczące współpracy chorzowskich lekarzy z Uniwersyteckim Szpitalem w Kigali. Pierwszy lekarz z Rwandy przyleciał do Chorzowa na przełomie marca i kwietnia. Później delegacja z Chorzowa wybrała się do Kigali, aby tam szkolić większą grupę specjalistów. Pomoc szpitalowi w Kigali niesie chorzowska fundacja Afriquia, która zapoczątkowała działania na rzecz mieszkańców Rwandy, prowadzone przez nasze miasto.

 

Fot. Fundacja Afriquia (Facebook)

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Bal Prezydenta MiastaChorzówRwandalicytacjazbiórkaFundacji AfriquiaKigaliRilimie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Niedziela
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Damiana, Romana, Romany