AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Miasto ponownie wspiera organizacje pozarządowe

Miasto

W tym roku miasto po raz kolejny przekaże na organizacje pozarządowe ponad 10 mln zł. Pomoc otrzymają zarówno placówki, które kontynuują realizację zadań w wymiarze wieloletnim, jak podmioty, które zgłosiły się po wsparcie na organizację pojedynczych zadań, np. kulturalnych i sportowych.

Władze Chorzowa współpracują z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na podstawie corocznie uchwalanych przez radę miasta programów współpracy. Ma ona charakter zarówno finansowy jak i pozafinansowy. Skupmy się jednak na tej pierwszej grupie.

Na realizację tego rodzaju programów w 2020 roku miasto zarezerwowało dokładnie 10 mln 457 tys. 756 zł. Na jakie cele rozdysponowana zostanie ta kwota? Trafi ona do organizacji pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób. Dzięki środkom miejskim chorzowianie ponownie będą mogli skorzystać także z nieodpłatnej pomocy prawnej.

Wspierana będzie też działalności na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, a także działalność charytatywna. Nie zapomniano o pomocy niepełnosprawnym, wspieraniu rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych, czy też podmiotów działających na rzecz osób w wieku emerytalnym, o czym świadczyć może m.in. Dom Senior+ (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ).

Jakie placówki znalazły się jeszcze na długiej liście podmiotów, które otrzymają wsparcie? To m.in. Regionalna Fundacja Pomocy Niewidomym, Stowarzyszenie Wspólnota Amazonek „Nadzieja”, Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej i Paliatywnej „Hospicjum”, Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Feniks”, czy Fundacja UskrzydlijDzieciaki.pl. Wsparcie otrzyma także dobrze znana mieszkańcom strefa młodych CUMA i kawiarenka #Wolka.

Warto wspomnieć również o wydarzeniach kulturalnych, które zostaną sfinansowane z tej puli środków. To Międzynarodowy konkurs plastyczny „Kultura ludowa w dzisiejszym świecie ” organizowany przez Stowarzyszenie „Freeland”, 3. edycja biegu charytatywnego „Oko w Oko z Rakiem”, przygotowywanego przez fundację o takiej samej nazwie - „Oko w Oko z Rakiem”, czy Memoriał im. Jerzego Wyrobka, za który odpowiadać będzie Śląski Związek Piłki Nożnej.

Nie zapominajmy o koncertach, bo ich także będzie w tym roku sporo. Czeka nas m.in. 7. edycja imprezy „Chorzów odczarowany”, „Annum Festival”, „Śląskie brzmienie”, VI Chorzowski festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Organy Plus, a także X Chorzowski Bal Ślonzoka i Dożynki ROD Hutnik Chorzów wraz z jubileuszem 50-lat ogrodów.

Nie zapomniano także o klubach sportowych działających na terenie Chorzowa. Wsparcie otrzyma m.in. DOSiR „Sokolnia”, KS „Stadion Śląski”, MKS „Zryw”, KS „Piątka”, UKS „Ruch” Chorzów, Gracie Barra Spartan Team Chorzów, UKS „Tęcza”, Akademia Handballu „RUCH”. PKS „Józefka”, czy Klub Kyokushin KARATE-kyokushin karate.

Lista zadań oraz podmiotów, na które przeznaczone zostaną te środki, jest naprawdę długa. Szczegółowe dane zostały opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


organizacje pozarządoweChorzówdofinansowania2020

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Niedziela
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Damiana, Romana, Romany