AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Wkrótce ruszy kolejny etap przebudowy ul. 3 Maja

Miasto

W najbliższy poniedziałek (27 stycznia), na odcinku pomiędzy ulicami Katowicką i Floriańską, rozpoczęte zostaną prace związane z realizacją kolejnego etapu przebudowy ulicy 3 Maja. Kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia w ruchu.

Jak poinformował Miejski Zarząd Ulic i Mostów, ze względu na zakres prowadzonych robót, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. W ciągu ulicy 3 Maja na odcinku od skrzyżowania z ul. Katowicką do skrzyżowania z ul. Floriańską wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów, a także ograniczenie możliwości parkowania pojazdów. Ich postój możliwy będzie na chodnikach tylko na wybranych odcinkach ulicy. Ograniczony zostanie również wjazd z ulicy Katowickiej w ulicę 3 Maja pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, za wyjątkiem pojazdów budowy, komunikacji miejskiej, zaopatrzenia, straży pożarnej i służb komunalnych.

Objazd do Bytomia (droga krajowa nr 79) z ul. 3 Maja w kierunku ul. Katowickiej, poprowadzony zostanie przez ulice Miarki, Łagiewnicką i Krzyżową, a do Katowic (droga krajowa nr 79), z ul. 3 Maja w kierunku ul. Katowickiej, poprowadzony zostanie przez ulice Floriańską i Krakusa. Ponadto zamknięte dla ruchu pojazdów zostanie połączenie ulicy Stalmacha z ul. 3 Maja, a także ulicy 23 Czerwca z ul. 3 Maja. Dojazd do tych ulic możliwy będzie wyznaczonym objazdem poprowadzonym ulicami Miarki, św. Piotra, Pl. Mickiewicza i Wileńską (oraz 23 Czerwca i Barską do ul. Stalmacha).

W związku z przebudową torowiska tramwajowego oraz zmianami w organizacji ruchu wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji zbiorowej. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ. Zmiany obejmą również ruch pieszych. Część z chodników zostanie wyłączona z użytkowania, ale zapewniony zostanie dostęp do posesji. Zakończenie tego etapu prac nastąpi prawdopodobnie do końca maja.

Aktualna sytuacja drogowa w ciągu ulicy 3 Maja w Chorzowie uwzględniona została na mapach bezpłatnej nawigacji Waze.

 

Źródło: MZUiM

 

Tomasz Breguła

Udostępnij:


ul. 3 Majaremontobjazdy

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Środa
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Bogumiła, Eweliny, Mirosława