AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Jakie rolety okienne najlepiej ochronią nas przed słońcem?

Rozrywka

Słońce wpadające do pomieszczenia kojarzy się dość pozytywnie, dopóki nie występuje w znaczącym nadmiarze. Czasem przeszkadza również w pracy przy komputerze lub w oglądaniu telewizji. W takiej sytuacji koniecznością staje się skorzystanie z przesłon ograniczających dostęp promieni słonecznych. Z tym zastrzeżeniem, że klasyczne zasłony to opcja niewystarczająca, ponieważ nie zawsze domownicy pragną pełnego zaciemnienia pomieszczenia w trakcie dnia.

Rolety w kasecie — przede wszystkim funkcjonalność

Ze skuteczną odsieczą na tę okazję przychodzą rolety okienne w kasecie. Cechują się zwartą budową, ciekawym wyglądem i mnóstwem oferowanych funkcji. W walce z dużym nasłonecznieniem są niezastąpione, ponieważ dają zdecydowanie więcej swobody w regulacji niż toporne zasłony. Dodatkowo działają w pozycji pionowej zamiast poziomej, dzięki czemu czasem obniżenie ich tylko o jedną trzecią powoduje, że problem ze słońcem znika jak ręką odjął.

Szeroka funkcjonalność nie sprawia, że rozwiązanie to traci na wartości wizualnej. Wręcz przeciwnie — schludnie opracowane kasety na materiał sprawiają, że np. rolety w kasecie stają się atrakcyjnym uzupełnieniem dla ramy okna: https://www.karnix.pl/rolety-w-kasecie-bezinwazyjne.html. Ich zastosowanie ma zatem także wymiar estetyczny, dlatego warto ich kolor dobrać w zgodzie z charakterem wnętrza i z dopasowaniem do stolarki okiennej.


 

Plisy okienne — maksymalny komfort użytkowania

Na wyższy poziom w hierarchii tych produktów można przejść, wybierając rolety plisowane, takie jak dostępne na stronie wiodącego producenta plis firmy Karnix modele premium: https://www.karnix.pl/plisy-premium-435.html. Tutaj funkcjonalność wzrasta dzięki możliwości ułożenia tkaniny względem szyby na dowolnym poziomie, nie tylko od góry do dołu, ale i w konfiguracji odwrotnej. Światło wtedy ma szansę dotrzeć poprzez górną część przeszklenia wprost do pokoju. Jednocześnie zaciemnienie na dole gwarantuje komfort pracy przy komputerze lub blacie roboczym, przy równoczesnym zwiększeniu poczucia intymności w domu.


 

Dzień i noc, czyli opcja pośrednia

Gdzieś pomiędzy skromną i minimalistyczną budową plis a monolitem jednokolorowych rolet materiałowych znajdują się modele wykonane w technologii dzień noc. Połączone ze sobą pasy materiału prześwitującego i zaciemniającego układają się w zwartą lub przerywaną płaszczyznę. Dzieje się tak w zależności od ich ustawienia mechanizmem koralikowym, którym manipuluje użytkownik. Tym samym można zdecydować, czy wnętrze ma być doświetlone w sposób naturalny, tudzież pozbawione dostępu do światła. Regulacja nie jest tak dokładna, jak w przypadku plis okiennych, ale wciąż dość płynna.


 

Każda z tych propozycji ma szansę odnaleźć się w niemal dowolnym wnętrzu. Wybór pozostaje w rękach użytkownika, który może zadecydować o stylistyce, która najbardziej mu pasuje. Poziome pasy, tkanina znikająca w kasecie i dowolnie modelowana forma plisowana to trzy najpopularniejsze opcje wśród propozycji roletowych. Do niektórych wnętrz można też pokusić się o wprowadzenie pięknych i gustownych rolet rzymskich, również często spotykanych w ofercie producentów.

Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


rolety

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Poniedziałek
Marzec 2021
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Beaty, Juliana, Wincentego

Werwa Sport