AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Zoo ws. choinek: "nie możemy ich przyjąć"

Miasto

Co zrobić z żywą choinką po świętach? Na pewno nie należy zostawiać jej pod bramą chorzowskiego zoo. Śląski Ogród Zoologiczny przypomina, że w trosce o bezpieczeństwo zwierząt, nie może ich przyjmować.

W ubiegłym roku wielu chorzowian postanowiło pozbyć się świątecznej choinki, zostawiając ją pod bramą Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Stało się tak za sprawą internetowego "żartu". Za pośrednictwem Facebooka błyskawicznie rozprzestrzeniły się wieści o tym, że nasze zoo z chęcią przyjmie drzewka, które mogą stać się pożywieniem dla mieszkających tam zwierzaków. Pracownicy ogrodu dość szybko zdementowali te plotki, ale do tego czasu sporo osób dało się już nabrać.

W tym roku Śląski Ogród Zoologiczny ponownie zakomunikował, że nie przyjmuje drzewek. Warto o tym przypomnieć, ponieważ z wielu domów znikają one dopiero w dniu święta Ofiarowania Pańskiego, które przypada na 2 lutego. Dlaczego choinki nie mogłyby posłużyć jako pasza dla zwierząt? Ponieważ brokat i inne pozostałości po dekoracjach mogłyby zaszkodzić ich zdrowiu. Szczegółowe wyjaśnienia znajdują się w poniższym poście.

Fot. Flickr.com

Tomasz Breguła

Udostępnij:


zooŚląski Ogród Zoologicznykomunikatpaszachoinkiświąteczne drzewka

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

23
Niedziela
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Damiana, Romana, Romany