AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

DZ: Świadek koronny sypie kolegów w procesie Psycho Fans

Kącik Prasowy

- Przed sądem w procesie Psycho Fans zeznania złożył Maciej S. ps. "Maciuś". To jeden z przywódców grupy, którzy poszli na układ z policją, tym samym licząc na nadzwyczajne złagodzenie kary. Maciuś podczas rozprawy mówił o zyskach, jakie przynosiło wymuszanie haraczy na właścicielach lokali z automatami do gry oraz sklepów z dopalaczami. Wspomniał również o współpracy z pseudokibicami Wisły Kraków, dzięki której kibole Ruchu Chorzów zaczęli używać maczet. Współoskarżeni ostro wypowiadają się o małych świadkach koronnych, nazywając ich kłamcami - czytamy w Dzienniku Zachodnim.

Jak czytamy w Dzienniku Zachodnim, podobnie jak inni przywódcy grupy, tak i Maciuś skorzystał z prawa gwarantowanego mu przez art. 60 Kodeksu Karnego. Oznacza to, że poszedł na układ z wymiarem sprawiedliwości. Wyjawił śledczym istotne informacje na temat działania grupy, a w zamian może liczyć na status małego świadka koronnego i nadzwyczajne złagodzenie kary. Ponadto, w przeciwieństwie do większości swoich kompanów, S. odpowiada w procesie z wolnej stopy. Kiedy oni na rozprawy są doprowadzani z aresztów w całej Polsce, on cieszy się wolnością.

Cały artykuł jest dostępny TUTAJ.

 

Źródło: Dziennik Zachodni

Fot. Freepik.com

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Psycho Fansprocespseudokibice

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Poniedziałek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Dominiki, Jaropełka, Łucji