AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Trwają policyjne kontrole autokarów

Na Sygnale

Trwa pierwszy tydzień ferii. To czas wzmożonego ruchu pojazdów przewożących zorganizowane grupy na wycieczki, obozy i kolonie. W związku z tym mundurowi szczególną uwagę zwracają na kontrolę autokarów oraz kierowców wiozących dzieci i dorosłych na zimowy wypoczynek. Policjanci przypominają również, że każdy zainteresowany, może zgłosić do kontroli autobus, którym mają podróżować on lub jego bliscy.

Dla policjantów śląskiej "drogówki" okres ferii zimowych wiąże się z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu przejeżdżającym przez nasze województwo do miejsc wypoczynku. Szczególnie w tym okresie odnotowujemy wzrost liczby autokarów przewożących dzieci i młodzież do ośrodków wypoczynkowych.

Pogorszone warunki drogowe sprawiają, że kierowcy muszą uważnie przygotować się do podróży. Wybierając się, zwłaszcza w góry, należy wyposażyć pojazd w ogumienie zimowe, a nawet w łańcuchy, wręcz wymagane na niektórych odcinkach dróg. Samochód należy również odpowiednio przygotować do trasy, najlepiej w sprawdzonym warsztacie, aby podczas podróży uniknąć przykrych niespodzianek.

Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów dotyczących ograniczenia prędkości. Podczas wzmożonych kontroli drogowych policjanci sprawdzą stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, oraz prawidłowy sposób przewożenia dzieci. Podobne kontrole będą przeprowadzane nie tylko na głównych trasach, ale też w samych miejscowościach wypoczynkowych.

Organizatorzy zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży mają jak zwykle możliwość sprawdzenia stanu technicznego autokaru i stanu psychofizycznego kierowcy, przed wyruszeniem w trasę. W tym celu zaplanowane wyjazdy autokarów powinny zostać zgłoszone z kilkudniowym wyprzedzeniem. W Chorzowie zgłoszenia należy dokonać dzwoniąc pod nr tel. 32 771 52 90 oraz 32 771 52 55. Kontrole prowadzone są na parkingu nieopodal skrzyżowania przy ul. Legnickiej i Adamieckiego.

Kierowca autokaru powinien stawić się w miejscu kontroli minimum godzinę przed planowanym odjazdem. Pamiętajmy, że w przypadku podejrzeń odnośnie trzeźwości kierowcy bądź stanu technicznego autokaru w trakcie podróży, o fakcie tym powiadomić należy telefonicznie dyżurnego policji, który skieruje patrol celem przeprowadzenia kontroli.

 

Źródło: Śląska Policja

Tomasz Breguła

Udostępnij:


kontrole autokarówChorzówul. Legnickapolicjaautobuswyjazdkolonieferie zimowe

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Środa
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Bogumiła, Eweliny, Mirosława