AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Policjanci dbają o bezpieczeństwo podczas ferii

Na Sygnale

Województwo śląskie jest jednym z pięciu województw, którego mieszkańcy już 13 stycznia, jako pierwsi rozpoczęli zimowy wypoczynek. Przede wszystkim dla dzieci i młodzieży jest to okazja do aktywnego relaksu oraz wyjazdów. Nad bezpieczeństwem osób wypoczywających w naszym regionie czuwa zwiększona liczba policjantów prewencji i "drogówki". Mundurowi koncentrują się nad bezpieczeństwem na drogach, w miejscowościach turystycznych oraz w myśl akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” dbają o spokojny wypoczynek narciarzy i snowboardzistów, korzystających z zimowych atrakcji.

W poniedziałek dla dzieci i młodzież z województwa śląskiego rozpoczęła się zimowa przerwa w nauce. Termin ten jest zarazem rozpoczęciem ferii zimowych w naszym kraju. W tym okresie policjanci oraz przedstawiciele różnych służb prowadzą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom odwiedzającym nasze województwo.

Mundurowi dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz sprawdzają miejsca zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży. Nad bezpieczeństwem na stokach, jak co roku czuwają policjanci z patroli narciarskich. W okresie ferii policjanci zwrócą też uwagę na młodych ludzi, którzy ten czas spędzą w domu. W trosce o ich bezpieczeństwo okolice klubów, dyskotek i innych miejsc rozrywki zostały objęte przez mundurowych szczególnym nadzorem.

Pogorszone warunki drogowe sprawiają, że kierowcy muszą szczególnie przygotować się do podróży. Wybierając się, zwłaszcza w góry, należy wyposażyć pojazd w ogumienie zimowe, a nawet w łańcuchy, wręcz wymagane na niektórych odcinkach dróg. Samochód należy również odpowiednio przygotować do trasy, najlepiej w sprawdzonym warsztacie, aby uniknąć niespodzianek w trasie, sprawdźcie jego stan techniczny oraz zadbajcie o prawidłowy sposób przewożenia dzieci. Unikajcie przekraczania prędkości i zawsze siadajcie za kółkiem trzeźwi i wypoczęci. 

Pamiętajmy, że w sprawach bezpieczeństwa nie możemy polegać wyłącznie na innych! Z okresem zimowym związane są pewne specyficzne zagrożenia, których trzeba unikać, ale pamiętajmy: zdrowy rozsądek i odpowiedzialność pozwolą uniknąć nieszczęśliwych zdarzeń. Jakich zasad powinniśmy przestrzegać? Można się tego dowiedzieć ze poradnika przygotowanego przez funkcjnariuszy, który jest dostępny TUTAJ.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


feriepatrolepolicjabezpieczeństwoporady

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Środa
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Bogumiła, Eweliny, Mirosława