REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

W trosce o bezpieczeństwo seniorów

Na Sygnale

Jak nie stać się ofiarą oszusta? Jak uniknąć kradzieży? Na te i inne pytania odpowiadali dzielnicowi z chorzowskiej jedynki na spotkaniu z seniorami w Centrum Aktywizacji Społecznych Klub Seniora "Nasz Krąg" .

Dzielnicowi z chorzowskiej „jedynki” spotkali się z seniorami w Centrum Aktywizacji Społecznych, w Klubie Seniora "Nasz Krąg". Policjanci przekazali informacje dotyczące najczęstszych zdarzeń kryminalnych odnotowanych w rejonie komisariatu, a także tego, na jakie zagrożenia narażone są osoby starsze przebywające w domu, poruszające się ulicami miasta, korzystające z komunikacji miejskiej czy rozmawiające przez telefon.

Mundurowi przypomnieli uczestnikom spotkania o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontakcie z domokrążcami oraz osobami podającymi się za przedstawicieli rożnych firm i instytucji. Szczególną uwagę poświęcili omówieniu metody działania oraz wykorzystywania metody na tzw. „wnuczka, policjanta, funkcjonariusza CBŚP” przez sprawców wyłudzających pieniądze.

- Pokrzywdzeni, którzy padają ofiarą oszustw metodami „na wnuczka”, „na policjanta” i pokrewnymi, często tracą oszczędności całego swojego życia. Za każdym razem należy zgłaszać fakt usiłowania wyłudzenia pieniędzy według tego schematu – mówi asp. Sebastian Imiołczyk, oficer prasowy chorzowskiej policji.

 

Źródło: KMP Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


policjaseniorzykradzieżewyłudzeniana wnuczkana policjantaChorzówspotkanie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Sobota
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Aureli, Malwiny, Zygfryda