REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Nowa jakość w Centrum Integracji Międzypokoleniowej

Miasto

Za kilka tygodni Centrum Integracji Międzypokoleniowej powróci do siedziby przy ulicy Dąbrowskiego 7, która przeszła gruntowny remont i modernizację. Odrestaurowany gmach to jednak tylko pierwsza z wielu zmian w CIM, które przełożą się na jeszcze bogatszą i atrakcyjniejszą ofertę aktywizacyjną w Chorzowie. 

Do tej pory Centrum Integracji Międzypokoleniowej funkcjonowało jako jeden z projektów, realizowanych w ramach Miejskiego Programu Aktywizacji „Aktywny Chorzów”. 

W grudniu 2019 roku Rada Miasta Chorzów jednogłośnie podjęła decyzję o utworzeniu gminnej jednostki organizacyjnej o nazwie Centrum Integracji Międzypokoleniowej, która stała się tym samym głównym realizatorem „Aktywnego Chorzowa”. 

Oznacza to, że CIM skupi w sobie pozostałe projekty realizowane w ramach tego programu jak na przykład Chorzowska Akademia Seniora i Klub Malucha. To z kolei wiąże się z koniecznością przebudowy lub modyfikacji niektórych prowadzonych już działalności. 

Od stycznia w Urzędzie Miasta funkcjonuje Biuro Integracji Międzypokoleniowej, do którego zadań należy między innymi analiza prowadzonych dotychczasowych aktywności i merytoryczne opracowanie nowej oferty zajęć, warsztatów i wydarzeń skierowanych do różnych grup wiekowych. 

Już teraz wiadomo, że zmian będzie sporo. Przekształceniu ulegną na przykład Dzielnicowe Akademie Seniora – do tej pory zajęcia były rozproszone po całym mieście, ponieważ siedziba Chorzowskiej Akademii Seniora nie była przystosowania do organizowania gimnastyki czy aerobiku. Teraz Centrum Integracji Międzypokoleniowej dysponować będzie wygodną i funkcjonalną salą, na której tego typu zajęcia będą mogły się bez przeszkód odbywać. Mniej popularne warsztaty i szkolenia zostaną zastąpione innymi – tymi najbardziej lubianymi przez seniorów, takimi jak na przykład: różnorodne zajęcia taneczne, aerobik w wodzie czy gimnastyka z elementami rehabilitacji. 

Pracownicy Biura Integracji Międzypokoleniowej nawiązują też kontakty z działającymi na terenie Chorzowa organizacjami pozarządowymi, ośrodkami kultury, klubami seniora czy młodzieżą, która ma pomysły na ciekawe i twórcze formy aktywności, ale nie ma gdzie ich realizować. Przyszłe Centrum Integracji Międzypokoleniowej ma być bowiem miejscem przyjaznym i otwartym dla wszystkich. 

Pierwsze rezultaty działań BIM poznamy już w połowie lutego. To wtedy planowane jest rozpoczęcie wybranych zajęć, warsztatów i imprez skierowanych do chorzowian. Będzie to jednak dopiero pilotaż, swoista rozgrzewka przed startem nowego programu działań i wydarzeń, który odbędzie się w marcu, gdy siedziba CIM przy ul. Dąbrowskiego 7 zostanie oficjalnie otwarta. 

Wszystkie informacje o postępach i przygotowaniach można śledzić na bieżąco na profilu Centrum Integracji Międzypokoleniowej na Facebooku oraz na stronie internetowej www.centrum.chorzow.eu

Źródło: UM Chorzów

 

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Centrum Integracji Międzypokoleniowejsiedzibazajęciadzieciseniorzy

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Sobota
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Aureli, Malwiny, Zygfryda