REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Pierwszy trening i trzech testowanych zawodników

Sport

Piłkarze Ruchu odbyli pierwsze zajęcia po powrocie z urlopów. W jakim składzie „Niebiescy” rozpoczęli okres przygotowawczy do rundy wiosennej?

W pierwszym treningu wzięło udział 26. zawodników, wśród których znalazło się trzech testowanych graczy – Łukasz Krakowczyk i Adam Tymiński z Piasta Gliwice oraz Piotr Kwaśniewski z Gwarka Ornontowice, Jakub Słota z zespołu juniorów oraz Paweł Starzyński, który wraca do zdrowia po kontuzji i na razie będzie pracował indywidualnie. Zabrakło Jakuba Nowaka, który w grudniu zerwał więzadła krzyżowe i czeka go dłuższa przerwa.

Krakowczyk to niespełna 22-letni napastnik, który może grać również na skrzydle. Na swoim koncie ma 4 występy w Ekstraklasie w barwach Piasta. Jesienią trenował z pierwszym zespołem gliwiczan, zanotował jeden występ w rozgrywkach Pucharu Polski. Z kolei w drużynie rezerw Piasta występujących w „okręgówce” strzelił 20 bramek.

Pracę z pierwszym zespołem Piasta, prowadzonym przez trenera Waldemara Fornalika, zna również Tymiński. To 20-letni obrońca, który jesienią występował rezerwach.

Kwaśniewski to niespełna 23-letni prawy obrońca, który ma za sobą trzy sezony na poziomie I ligi w barwach MKS Kluczbork i Wigier Suwałki. Jesienią występował w czwartoligowym Gwarku Ornontowice.

Kadra na pierwszy trening w 2020 r.:

Bramkarze: Kamil Lech, Tomasz Nowak, Dawid Smug.

Obrońcy: Mateusz Bartolewski, Mateusz Iwan, Konrad Kasolik, Marcin Kowalski, Bartłomiej Kulejewski, Piotr Kwaśniewski, Mateusz Lechowicz, Jakub Słota, Paweł Starzyński, Adam Tymiński.

Pomocnicy: Adrian Dąbrowski, Mateusz Duchowski, Tomasz Foszmańczyk, Daniel Iwanek, Michał Mokrzycki, Daniel Paszek, Tomasz Podgórski, Jakub Rudek, Patryk Sikora, Mateusz Winciersz.

Napastnicy: Mariusz Idzik, Łukasz Krakowczyk, Giorgi Tsuleiskiri.

Źródło: Ruch Chorzów

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Ruch ChorzówNiebiescyPaweł StarzyńskiŁukasz KrakowczykAdam TymińskiPiotr KwaśniewskiGwarek OrnontowiceJakub NowakPaweł StarzyńskiWaldemar Fornalikpiłka nożnatreningkadratestyPiast Gliwice

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Sobota
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Aureli, Malwiny, Zygfryda