REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Pierwszy trening i trzech testowanych zawodników

Sport

Piłkarze Ruchu odbyli pierwsze zajęcia po powrocie z urlopów. W jakim składzie „Niebiescy” rozpoczęli okres przygotowawczy do rundy wiosennej?

W pierwszym treningu wzięło udział 26. zawodników, wśród których znalazło się trzech testowanych graczy – Łukasz Krakowczyk i Adam Tymiński z Piasta Gliwice oraz Piotr Kwaśniewski z Gwarka Ornontowice, Jakub Słota z zespołu juniorów oraz Paweł Starzyński, który wraca do zdrowia po kontuzji i na razie będzie pracował indywidualnie. Zabrakło Jakuba Nowaka, który w grudniu zerwał więzadła krzyżowe i czeka go dłuższa przerwa.

Krakowczyk to niespełna 22-letni napastnik, który może grać również na skrzydle. Na swoim koncie ma 4 występy w Ekstraklasie w barwach Piasta. Jesienią trenował z pierwszym zespołem gliwiczan, zanotował jeden występ w rozgrywkach Pucharu Polski. Z kolei w drużynie rezerw Piasta występujących w „okręgówce” strzelił 20 bramek.

Pracę z pierwszym zespołem Piasta, prowadzonym przez trenera Waldemara Fornalika, zna również Tymiński. To 20-letni obrońca, który jesienią występował rezerwach.

Kwaśniewski to niespełna 23-letni prawy obrońca, który ma za sobą trzy sezony na poziomie I ligi w barwach MKS Kluczbork i Wigier Suwałki. Jesienią występował w czwartoligowym Gwarku Ornontowice.

Kadra na pierwszy trening w 2020 r.:

Bramkarze: Kamil Lech, Tomasz Nowak, Dawid Smug.

Obrońcy: Mateusz Bartolewski, Mateusz Iwan, Konrad Kasolik, Marcin Kowalski, Bartłomiej Kulejewski, Piotr Kwaśniewski, Mateusz Lechowicz, Jakub Słota, Paweł Starzyński, Adam Tymiński.

Pomocnicy: Adrian Dąbrowski, Mateusz Duchowski, Tomasz Foszmańczyk, Daniel Iwanek, Michał Mokrzycki, Daniel Paszek, Tomasz Podgórski, Jakub Rudek, Patryk Sikora, Mateusz Winciersz.

Napastnicy: Mariusz Idzik, Łukasz Krakowczyk, Giorgi Tsuleiskiri.

Źródło: Ruch Chorzów

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Ruch ChorzówNiebiescyPaweł StarzyńskiŁukasz KrakowczykAdam TymińskiPiotr KwaśniewskiGwarek OrnontowiceJakub NowakPaweł StarzyńskiWaldemar Fornalikpiłka nożnatreningkadratestyPiast Gliwice

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Niedziela
Styczeń 2020
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Erwiny, Henryka, Mariusza