REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Rok 2019 okiem Parku Śląskiego

Kultura

Rok 2019 w Parku Śląskim był bardzo intensywny. Sporo działo się zarówno w sferze inwestycyjnej jak i imprezowej. Miliony ludzi, które odwiedziły go w tym okresie nie mogły narzekać na nudę. Przygotowaliśmy zdjęciowe podsumowanie tych minionych dwunastu miesięcy.

REKLAMA

Modernizacja Parku

Ruszyła modernizacja Parku Śląskiego. Projekty, dialogi techniczne, przetargi i roboty, to obecnie parkowa rzeczywistość. Zakończyły się już remonty części alejek oraz renowacja Karolinki, która do parkowej przestrzeni wróciła po pięcioletniej przerwie.

Za wolny Śląsk

W Galerii Rzeźby Śląskiej zaprezentowano widowisko „Za wolny Śląsk”. Artyści Teatru Śląskiego odegrali spektakl zainspirowany filmem dokumentalnym „Franek”, którego projekcja jest częścią ekspozycji Muzeum Powstań Śląskich. Na terenie parku odbyła się gra terenowa „Duch Powstańczej Walki”.

Duże imprezy na Stadionie Śląskim

Mistrzostwa Europy na żużlu oraz memoriały lekkoatletyczne im. Janusza Kusocińskiego oraz Kamili Skolimowskiej zyskały rangę największych sportowych wydarzeń na Stadionie Śląskim. Natomiast Scenozstąpienie oraz koncert grupy Rammstein to gigantyczne imprezy muzyczne w „Kotle Czarownic”. Każdą z nich oglądało kilkadziesiąt tysięcy osób.

Fest Festival

W sierpniu odbyła się pierwsza edycja Fest Festivalu – największej plenerowej imprezy muzycznej w południowej Polsce. Uwagę zwracał dobór artystów, ale też wyjątkowe aranżacje i urządzenia, którymi wypełniono sporą część parku. Na ośmiu scenach bawiło się ponad 20 tysięcy osób.

Popularne biegi

Imprezy biegowe cieszą się w parku niesłabnącą popularnością. Wśród nich oczywiście te organizowane przez Park Śląski: Bieg Wiosenny, Biegi Górskie i Gryfny Bieg oraz oczywiście Silesia Marathon, który w tym roku witał na starcie kilka tysięcy osób. Parkowe trasy biegowe uchodzą za najlepsze w województwie.

Wizyta Prezydenta

Prezydent Andrzej Duda, z okazji obchodów 100-lecia powstań śląskich, odwiedził skansen. Razem z marszałkiem województwa śląskiego Jakubem Chełstowskim, posadzili Dąb Powstań Śląskich. Obchody rocznicowe były głównym akcentem wizyty Prezydenta RP w regionie.

Rapsodia Śląska

Na Stadionie Śląskim, z okazji 100-lecia wybuchu pierwszego powstania śląskiego, wykonano specjalnie skomponowaną na tę okazję „Rapsodię Śląską”, autorstwa Jana A. P. Kaczmarka. Spektakl muzyczny połączono z multimedialnym widowiskiem. Na scenie pojawili się m.in. Monika Brodka, Marcin Wyrostek i IGO.

Ulubione cykle

W tym roku wysłuchaliśmy dziewięciu koncertów „Muzycznego Bukietu Róż” i aż szesnaście razy zasiadaliśmy do „Śniadania na trawie”. Plenerowe cykle od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Grono melomanów, jak i całe rodziny, w przepięknej scenerii Rosarium może złapać na nowo oddech, odpocząć przy muzyce oraz uczestniczyć w spotkaniach dot. zdrowego stylu życia.

Źródło: Park Śląski

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Park Śląski2019podsumowanieimprezywydarzeniarok

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Poniedziałek
Kwiecień 2020
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Ady, Celestyny, Ireneusza