REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Policjanci dbali o bezpieczną sylwestrową noc w Chorzowie

Na Sygnale

Najbardziej oczekiwana noc na Śląsku już za nami. Kilkadziesiąt tysięcy osób przeżyło ten czas w niezapomniany i huczny sposób - na "Sylwestrowej Mocy Przebojów 2019" na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Uczestnicy zabawy, wspólnie z artystami polskiej sceny muzycznej i gośćmi z zagranicy przywitali Nowy Rok. Nad bezpieczeństwem wszystkich bawiących się czuwali policjanci, strażnicy miejscy, pracownicy służb porządkowych oraz pogotowia ratunkowego.

Aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom organizowanej zabawy, chorzowscy policjanci już od kilku tygodni przygotowywali się do tego wydarzenia. W sylwestrową noc na Stadionie Śląskim i w jego okolicach, ale także w innych rejonach miasta pracowało kilkuset policjantów. Służbę pełnili zarówno mundurowi, jak i stróże prawa w cywilu. Nad bezpieczeństwem bawiących się czuwali policjanci pionów: prewencji, ruchu drogowego i kryminalnego. Komendę Miejską Policji w Chorzowie wspierali mundurowi z katowickiego oddziału prewencji i innych miast.

Policjanci patrolowali rejon stadionu, parku, okoliczne ulice, trasy dojścia i dojazdu do miejsca koncertu, a także chorzowskie dzielnice. Nad koordynacją całości policyjnych działań, pod dowództwem Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie mł. insp. Piotra Sieleckiego, pracował specjalnie powołany sztab, którego siedziba znajdowała się na stadionie. Tu spływały wszystkie informacje, które na bieżąco analizowano i podejmowano decyzje. Zapewniony był także stały, bezpośredni kontakt ze wszystkimi służbami odpowiedzialnymi za porządek i bezpieczeństwo. Bezpieczeństwa w mieście strzegło kilkuset policjantów oddelegowanych do różnych zadań m.in. związanych z zapewnieniem płynności ruchu drogowego na drogach dojazdowych do stadionu, dbaniem o spokój i porządek publiczny oraz bezpieczeństwo uczestników koncertu, a także mieszkańców Chorzowa.

Policyjne działania "Sylwester" rozpoczęły się w poniedziałek o 17.00. Policjanci pomagali kierowcom i przybyłym uczestnikom koncertu dotrzeć na stadion, wskazywali gdzie zlokalizowane są parkingi oraz dbali o płynność na poszczególnych szlakach komunikacyjnych. Stróże prawa realizowali także zadania w zakresie zapewnienia ładu i porządku publicznego. Na bieżąco monitorowali i analizowali sytuacje w rejonie Stadionu Śląskiego, jego okolicach oraz w całym mieście.

Według organizatora na "Sylwestrowej Mocy Przebojów 2019" w chorzowskim Kotle Czarownic bawiło się ponad 47 tysięcy osób. 

Pomimo kilku incydentów, sylwestrowa zabawa w Chorzowie minęła spokojnie. 

Komendant Miejski Policji w Katowicach mł. insp. Robert Łuszcz składa serdecznie podziękowania wszystkim policjantom za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych, które przyczyniło się do sprawnego zabezpieczenia imprezy sylwestrowej w Chorzowie. Szef chorzowskich policjantów składa również podziękowania za dobrą współpracę wszystkim służbom i przedstawicielom instytucji, które brały udział w zabezpieczeniu. Dzięki temu mieszkańcy i uczestnicy imprezy sylwestrowej mogli czuć się bezpiecznie.

Źródło: KMP Chorzów

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


policjaSylwesterStadion Śląskizabawaincydentybezpieczeństwo

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Sobota
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Aureli, Malwiny, Zygfryda