REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Ostrożnie z fajerwerkami!

Na Sygnale

Już wkrótce będziemy świętować nadejście Nowego Roku. Podczas sylwestrowej zabawy nie może zabraknąć fajerwerków. Chorzowscy policjanci przestrzegają, by dobry nastrój nie wpłynął negatywnie na nasze bezpieczeństwo, apelując o zachowanie ostrożności podczas świętowania.

- Szczególnie okres sylwestrowo-noworoczny i karnawał związany jest z zakupem materiałów pirotechnicznych i sztucznych ogni. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, istnieje całkowity zakaz ich sprzedaży dzieciom i młodzieży do lat 18. Sprzedawcy, którzy naruszą ten zakaz muszą liczyć się z karą nawet do 2 lat więzienia – przypominają policjanci chorzowskiej komendy.

Przepisy nakładają również obowiązek oznaczenia wyrobu pirotechnicznego, poprzez określenie jego nazwy i klasy, numeru obowiązującej normy, nazwy i adresu producenta lub importera oraz wyposażenie produktu w polską instrukcję użytkowania. Sprzedaż wyrobów bez oznakowania, lub oznaczonych nieprawidłowo, stanowi wykroczenie zagrożone karą ograniczenia wolności albo grzywny.

- Zadbajmy wspólnie o to, aby koniec starego i początek Nowego Roku był dla nas miły i bezpieczny. Zachowajmy szczególną ostrożność przy posługiwaniu się różnego rodzaju wyrobami pirotechnicznymi. Przed ich użyciem zapoznajmy się dokładnie z instrukcją obsługi – apelują funkcjonariusze. Niewłaściwe wykorzystanie petard, sztucznych ogni i podobnych wyrobów może spowodować narażanie życia i zdrowia. Ponadto może skutkować odpowiedzialnością cywilną i karną użytkownika.

Pamiętajmy, że zakupione petardy powinny mieć polski atest i nie kupujmy petard niewiadomego pochodzenia bez polskich oznaczeń i instrukcji obsługi. Nie odpalajmy petard w stanie nietrzeźwym oraz w miejscach i okolicznościach, mogących narazić na niebezpieczeństwo inne osoby. Nie podchodźmy i nie dotykajmy petard, które nie wybuchły, nieletni podczas odpalania fajerwerków powinni być pod czujną opieką dorosłych.

 

Źródło: KMP Chorzów

Tomasz Breguła

Udostępnij:


policjafajerwerkisylwesterporady

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Sobota
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Aureli, Malwiny, Zygfryda