REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Pracowite święta chorzowskich mundurowych

Na Sygnale

W ostatnich dniach w naszym mieście doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń. Policjanci i strażacy mieli pełne ręce roboty...

Ostatniej wigilii z pewnością nie będą miło wspominać mieszkańcy bloku znajdującego się przy ul. Kościuszki. Tuż przed godziną 8, w jednym z mieszkań znajdujących się na drugim piętrze, wybuchł pożar. Strażacy ewakuowali 12 osób, w tym 6 dzieci. Dwie osoby zostały ranne i przewieziono je do Zespołu Szpitali Miejskich. Akcja strażacka trwała blisko dwie godziny. Żaden z lokatorów nie odniósł poważnych obrażeń.

Do niebezpiecznych zdarzeń doszło także na ul. Katowickiej. Pierwsze miało miejsce jeszcze przed świętami. Był to kolejny wypadek odnotowany w rejonie hali Posti, nie po raz pierwszy zakończony dla kierowcy na pobliskich torach tramwajowych. Kierowca podczas zmiany pasa nie zapanował nad pojazdem i uderzył w znajdujący się na poboczu słup. Na szczęście w zdarzeniu ucierpiał jedynie jego samochód.

Drugi wypadek na ul. Katowickiej miał miejsce 26 grudnia w okolicy restauracji McDonald's, ok. godz. 19. Niestety tym razem winowajcą był kierowca będący pod wpływem alkoholu. Uderzył on w tył prawidłowo jadącego samochodu osobowego, w którym podróżowało 5 osób. Zdarzenie wyglądało bardzo poważnie. Jeden z pojazdów  zatrzymał się na barierkach, a drugi uderzył w murek znajdujący się przy chodniku. Kierowca, który spowodował wypadek, miał aż 2 promile alkoholu w organizmie.

 

Fot. nadesłana na kontakt@tubachorzowa.pl

Tomasz Breguła

Udostępnij:


policjastraż pożarnaalkoholświętaBoże NarodzenieChorzówpożarewakuacja

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Sobota
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Aureli, Malwiny, Zygfryda