REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Kolędy Włodzimierza Nahornego i Bogdana Loebela

Kultura

W najbliższą niedzielę (22 grudnia) o godz. 17:00 rozpocznie się niezwykły koncert kolędowy „Cicho, Cicho pastuszkowie”. Usłyszymy podczas niego utwory pochodzące z płyty, na którą Włodzimierz Nahorny napisał 15 kolęd. Teksty napisał do nich Bogdan Loebl.

REKLAMA

Kolędy to utwory, które towarzyszą nam przez całe życie niezależnie od upodobań i gustów muzycznych. Mają ogromne możliwości interpretacyjne. Dają także możliwość bardzo osobistej i emocjonalnej wypowiedzi. Szczególnie często wracamy do nich w okresie Świąt Bożego Narodzenia i w okresie poświątecznym.

Kompozycje Włodzimierza Nahornego mają w sobie wiele piękna a ich linia melodyczna często nawiązuje do słowiańskich korzeni. Natomiast teksty Bogdana Loebla są pełne ciepła i dobroci. To pozwala nam wierzyć, że choćby niektóre z nich, mają szansę wejść do kanonu kolęd polskich słuchanych przy Świątecznych stołach.

Materiał został skomponowany i zaaranżowany na głosy solowe i duety, z towarzyszeniem fortepianu, akordeonu i kontrabasu. Podczas koncertu wykonywane zostaną także tradycyjne kolędy polskie. Więcej szczegółów, wraz z linkiem do strony, na której można nabyć bilety, można znaleźć TUTAJ.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Kolędy Włodzimierza Nahornego i Bogdana LoebelaMDK BatoryChorzów

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Poniedziałek
Kwiecień 2020
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Ady, Celestyny, Ireneusza