REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Chorzowianka uhonorowana przez prezydenta Andrzeja Dudę

Kultura

Wiktoria Zawadziłło uczennica IX Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego została laureatem II miejsca w ogólnopolskim konkursie Mistrzowie i Patrioci. Wyróżnienie odebrała w Pałacu Prezydenckim z rąk prezydenta Andrzeja Dudy.

REKLAMA

Projekt „Mistrzowie i patrioci” został zrealizowany w ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i służy przypomnieniu sylwetek polskich sportowców – narodowych bohaterów. Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych. Inicjatywa została objęta Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu pracy pisemnej na temat wybitnych postaci polskiego sportu, które odznaczyły się szczególnymi zasługami dla kraju w czasie II wojny światowej. Doskonale poradziła sobie z nim uczennica z Chorzowa, Wiktoria Zawadziłło. O jej sukcesie przeczytaliśmy na Facebooku.

Fot. Chorzowskie Bractwo Rycerskie Bożogrobców (Facebook)

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Wiktoria ZawadziłłoIX Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa SportowegoMistrzowie i PatriociChorzów

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

7
Wtorek
Kwiecień 2020
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Donata, Herminy, Rufina