REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Uczniowie i nauczyciele uczcili pamięć ks. Jana Machy

Miasto

Dziś (2 grudnia), jak co roku o tej porze, uczczono pamięć ks. Jana Machy. W uroczystościach uczestniczyli nie tylko uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych nr 2 im. Mariana Batko, w którym przed laty uczył się urodzony w Chorzowie ksiądz. Dołączyły do nich również przedszkolaki, a także uczniowie pobliskiej szkoły podstawowej.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Wszystko zaczęło się w Starochorzowskim Domu Kultury, gdzie wygłoszono prelekcję na temat ks. Jana Machy. - To, że obchodzimy w grudniu rocznicę śmierci ks. Jana Machy, jest naszą tradycją, ale tym razem dzieje się to w wyjątkowych okolicznościach. W ubiegły piątek papież Franciszek wyraził bowiem zgodę na jego beatyfikację, która z pewnością nastąpi w przyszłym roku – mówił Harald Kajzer, dyrektor ZST nr 2.

W uroczystościach uczestniczyli nie tylko uczniowie szkoły im. Mariana Batko, ale również podopieczni Przedszkola nr 29 przy ul. Harcerskiej, a także uczniowie Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego przy ul. Harcerskiej. - Mam nadzieję, że przygotowana przez nas prelekcja wzbudzi wśród zgromadzonych zainteresowanie wybitną postacią, jaką bez wątpienia jest ks. Jan Macha. Mam na myśli także naszych najmłodszych słuchaczy, którzy być może dziś słyszeli o nim po raz pierwszy – dodawał Harald Kajzer.

Po prelekcji w Starochorzowskim Domu Kultury uczestnicy udali się na pobliski cmentarz, na którym oddano cześć ks. Janowi Masze, a następnie zapalono znicz i złożono kwiaty pod jego mogiłą.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


ks. Jan MachauroczystościupamiętnienieChorzów StaryStarochorzowski Dom KulturygróbZespół Szkół Technicznych nr 2 im. Mariana Batko

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Wtorek
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła