AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Juniorki Ruchu wróciły na zwycięskie tory

Podopieczne Katarzyny Masłowskiej powetowały sobie niedawne porażki, wyraźnie pokonując Zgodę Ruda Śląska.

Po przegranych w Zabrzu z Pogonią (31:34) i u siebie z Sośnicą Gliwice (23:24) nasza drużyna zmierzyła się w 8. kolejce Śląskiej Ligi Juniorek ze Zgodą Ruda Śląska. "Niebieskie" od początku narzuciły rywalkom swoje warunki - Nicola Jóźwik, Martyna Czech i Wiktoria Salamon pokonywały bramkarkę Zgody.

Kluczowy fragment meczu to 13 minut (między 10. a 23.), w których Ruch rzucił 14 bramek, a stracił zaledwie... jedną, odskakując na 20:5. Po I połowie nasza drużyna miała sporą przewagę, ale po przerwie nie osiadła na laurach. Ostatecznie zwyciężyła w hali w Bielszowicach 42:22.

Podopieczne Katarzyny Masłowskiej zajmują trzecie miejsce w ŚLJ. W następnej kolejce podejmą Skałkę Śląsk Świętochłowice (4.12., godz. 15.00).

Zgoda Ruda Śląska - KPR Ruch Chorzów 22:42 (9:24)
Zgoda: Boruta, Zaborska - Bodzianowska 1, Deresińska, Doleżych, Kania 5, Kroll 1, Kulik 4, Matusek, Sierant, Szydełko 11, Weihrauch, Wilczyńska.
KPR Ruch: Grudzień, Wolny - Jóźwik 2, Bentkowska 1, Winczura 2, Salamon 4, Daniel 4, Herudek 5, Jambor, Świątek 6, Dragon, Iwaniuk 3, Czech 7, Kurek 3, Svetlicić 5.

Źródło: UM Chorzów