REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Strażacy nauczą obrony przed czadem

Miasto

Niedrożna wentylacja, komin czy stary piec - niewiele potrzeba do nieszczęścia, bo czad to niewidzialny zabójca. To dlatego chorzowscy strażacy ruszyli ze specjalnymi lekcjami dotyczącymi obrony przed tlenkiem węgla.

Od teraz wszystkie wycieczki odwiedzające Centrum Edukacji Pożarowej w okresie grzewczym, wezmą udział w rozszerzonych, interaktywnych warsztatach. Strażacy zaprezentują czujki i dokładnie opowiedzą o czadzie. W zeszłych latach był on w Chorzowie poważnym zagrożeniem, a takie działania mają na celu zminimalizowanie ryzyka.

- Statystyki zdarzeń z udziałem czadu w Chorzowie maleją. To bardzo cieszy, ale wciąż sporo pracy przed nami - mówił Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa - W tym roku strażacy wyjeżdżali ponad 50 razy do zdarzeń związanych z tlenkiem węgla. To pokazuje jak ważne są akcje edukacyjne.

W pierwszych, otwartych dla mediów, zajęciach udział brali uczniowie czwartej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 5. Po krótkiej prezentacji bez problemu odpowiadali na pytania dziennikarzy opowiadając o tym jak działają czujki. To ważne urządzenie poprawia bezpieczeństwo.

- Zdecydowanie można powiedzieć, że czujki ratują życie. W chwili kiedy urządzenie wyczuje tlenek węgla w powietrzu od razu reaguje - tłumaczył bryg. mgr inż. Paweł Nalepka, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie - Teraz zbliżają się święta. Można pomyśleć o najbliższych, zadbać o ich bezpieczeństwo i w ramach prezentu podarować im takie czujki.

Źródło: UM Chorzów

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Straż PożarnaAndrzej KotalaPaweł NalepkaSP nr 5Centrum Edukacji Pożarowej

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Poniedziałek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Danieli, Irwina, Małgorzaty