REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Dzielnicowi spotkali się z ósmoklasistami

Na Sygnale

Od początku tego roku szkolnego dzielnicowi z chorzowskiej komendy niemal codziennie prowadzą prelekcje z uczniami chorzowskich placówek oświatowych. Tym razem z uczniami szkoły podstawowej nr 29 spotkali się dzielnicowi z Komisariatu I, którzy rozmawiali o odpowiedzialności prawnej.

Dzielnicowi z chorzowskiej jedynki spotkali się z uczniami klas ósmych w Szkole Podstawowej nr 29. W trakcie spotkania mundurowi rozmawiali z młodzieżą o czynach karalnych i przejawach demoralizacji, karach i środkach karnych przewidzianych przez ustawę, ale także o wybranych przepisach prawa, które młode osoby często naruszają nie mając do końca świadomości konsekwencji swoich zachowań. Policjanci poruszyli problematykę przemocy i agresji szkolnej oraz rówieśniczej – również w aspekcie negatywnych zachowań występujących w internecie. Przemoc i hejt internetowy to coraz powszechniejsze zjawisko, o którym należy rozmawiać. Poruszono również temat odpowiedzialnego korzystania z portali społecznościowych. Z jednej strony przestępstwa takie jak znieważenie, zniesławienie czy groźby coraz częściej występują właśnie w cyberśrodowisku. Z drugiej strony część młodzieży ma skłonności do umieszczania w sieci swoich zdjęć, które początkowo wydają im się zabawne, a po pewnym czasie dochodzą do wniosku, że tego typu fotografie nie przedstawiają ich w najlepszym świetle. Niestety usunięcie takich zdjęć czy informacji ze swojego konta nie zawsze oznacza, że zostały one definitywnie skasowane. Czasem informacje umieszczane w internecie, takie jak zdjęcia, żyją potem własnym życiem i mogą trafić w niepowołane ręce bądź postawić nas w niekorzystnym świetle. Mamy nadzieję, że wiedza którą uczniowie zdobyli podczas zajęć, pozwoli im dokonać słusznych wyborów.

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


dzielnicowipolicjauczniowieSP nr 29edukacjabezpieczeństwo

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Poniedziałek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Danieli, Irwina, Małgorzaty