AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Drugi zespół zdobywa 46 goli i odnosi kolejne zwycięstwo

Druga drużyna Niebieskich zainkasowała trzy punkty w meczu w Michałkowicach. Pokonała Start 46:19, umacniając się na pozycji lidera.

W derbach w hali Zbornej gospodynie prowadziły tylko raz - 1:0 po rzucie karnym wykorzystanym przez Klaudię Krawczyńską. Później chorzowianki szybko zbudowały kilkubramkową przewagę, piłkę w siatce Startu umieszczały kolejno: Klaudia Grabińska (dwukrotnie), Joanna Rodak i Aleksandra Sójka.

Między 12. a 19. minutą Start nie potrafił rzucić gola, zaś Ruch trafił w tym czasie sześciokrotnie. Ze stanu 8:5 zrobiło się 14:5, a po 30 minutach Niebieskie prowadziły 22:10. Aż siedem bramek w tej połowie (a jedenaście w całym spotkaniu) zdobyła Joanna Rodak.

Po przerwie podopieczne Ryszarda Jarząbka nadal "ostrzeliwały" bramkę Startu. Efekt? Aż 46 goli, najwięcej w tym sezonie, i kolejna wysoka wygrana naszego zespołu, który po sześciu kolejkach wyprzedza o sześć "oczek" Otmęt Krapkowice, SPR Handball Rzeszów oraz Nails Company Zabrze. W następnej kolejce rezerwy Ruchu pojadą do Rzeszowa.

Start Michałkowice - KPR Ruch II Chorzów 19:46 (10:22)
Start: Firecka, Surlas - Wodarka 3, Drost 2, Haraf, Grzymek 1, Schmidt 2, Zuzel, Bala, Kowalska, Jarząbek, Krawczyńska 4, Zdeb 2, Czaniecka 1, Umywalnik 1, Walentyńska 3.
KPR Ruch: Kuszka, Bednarek - Kosmowska 5, Doktorczyk 4, Cygan 6, Rodak 11, Kiel 2, M. Gryczewska 2, Sójka 7, Grabińska 6, Szołtysek 1, Waloń 2.

Źródło: KPR Ruch Chorzów