REKLAMA
AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Chorzów straci oddział policji konnej?

Miasto

Chorzowski oddział policji konnej może zniknąć z mapy jednostek naszego miasta. Prawdopodobieństwo takiego scenariusza potwierdziła Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. Władze Chorzowa nie wyobrażają sobie jednak dopuszczenia do takiej sytuacji.

REKLAMA

Oddział policji konnej stacjonujący na tyłach Parku Śląskiego, cieszy się ogromną renomą, czego potwierdzeniem są liczne sukcesy tej jednostki, zarówno w zakresie obowiązków służbowych jak i rozmaitych zawodów, konkursów oraz szkoleń. Funkcjonariusze współpracujący ze zwierzętami widoczni są m.in. podczas zabezpieczania meczów Ruchu, ale także na innych imprezach organizowanych nie tylko w Chorzowie. Niestety w związku z niekorzystnymi warunkami jakie mają rzekomo panować w miejscu pobytu oddziału, podejmowane są kroki aby przenieść go do Częstochowy i jednocześnie połączyć z tamtejszą grupą.

- Najważniejszym aspektem jest zadbanie o właściwe warunki dla jeźdźców i koni, z tego powodu zmierzamy do połączenia jednostki chorzowskiej i częstochowskiej. - komentuje podinsp. Aleksandra Nowara, rzeczniczka prasowa KWP w Katowicach.

Takie plany spotkały się ze zdecydowanym sprzeciwem władz naszego miasta, które temat podjęły na ostatniej sesji Rady Miasta. Głos w sprawie zabrał Prezydent Chorzowa

- Nie mas naszej zgody na plany połączenia oddziału konnego z Częstochowy i Chorzowa – oznajmił Andrzej Kotala, który dzisiaj miał spotkać się z marszałkiem województwa śląskiego ws. rozwiązania tej sytuacji.

Fot.: KMP Chorzów

 

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


policja konnapolicjaAndrzej KotalaJakub Chełstwoski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Piątek
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Dionizji, Leontyny, Mikołaja