REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Chorzów straci oddział policji konnej?

Miasto

Chorzowski oddział policji konnej może zniknąć z mapy jednostek naszego miasta. Prawdopodobieństwo takiego scenariusza potwierdziła Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. Władze Chorzowa nie wyobrażają sobie jednak dopuszczenia do takiej sytuacji.

Oddział policji konnej stacjonujący na tyłach Parku Śląskiego, cieszy się ogromną renomą, czego potwierdzeniem są liczne sukcesy tej jednostki, zarówno w zakresie obowiązków służbowych jak i rozmaitych zawodów, konkursów oraz szkoleń. Funkcjonariusze współpracujący ze zwierzętami widoczni są m.in. podczas zabezpieczania meczów Ruchu, ale także na innych imprezach organizowanych nie tylko w Chorzowie. Niestety w związku z niekorzystnymi warunkami jakie mają rzekomo panować w miejscu pobytu oddziału, podejmowane są kroki aby przenieść go do Częstochowy i jednocześnie połączyć z tamtejszą grupą.

- Najważniejszym aspektem jest zadbanie o właściwe warunki dla jeźdźców i koni, z tego powodu zmierzamy do połączenia jednostki chorzowskiej i częstochowskiej. - komentuje podinsp. Aleksandra Nowara, rzeczniczka prasowa KWP w Katowicach.

Takie plany spotkały się ze zdecydowanym sprzeciwem władz naszego miasta, które temat podjęły na ostatniej sesji Rady Miasta. Głos w sprawie zabrał Prezydent Chorzowa

- Nie mas naszej zgody na plany połączenia oddziału konnego z Częstochowy i Chorzowa – oznajmił Andrzej Kotala, który dzisiaj miał spotkać się z marszałkiem województwa śląskiego ws. rozwiązania tej sytuacji.

Fot.: KMP Chorzów

 

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


policja konnapolicjaAndrzej KotalaJakub Chełstwoski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Poniedziałek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Dominiki, Jaropełka, Łucji