REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Obchody Dnia Służb Społecznych

Miasto

21 listopada 2019r. w Chorzowskim Centrum Kultury odbyły się uroczyste obchody Dnia Służb Społecznych w Chorzowie. To uroczystość nawiązująca do ogólnopolskiego Dnia Pracownika Socjalnego. 

W trakcie uroczystości wręczone zostały Nagrody Prezydenta Miasta Chorzów za szczególne osiągnięcia w realizacji polityki społecznej Chorzowa oraz Medale za działalność w dziedzinie społecznej. Uroczystość była okazją do spotkania
się przedstawicieli samorządu lokalnego, pracowników socjalnych zatrudnionych  w miejskich instytucjach pomocy społecznej oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych i innych podmiotów niepublicznych działających w sferze pomocy społecznej.

Z krótkim przedstawieniem artystycznym wystąpiła Pani Iwona Nawrot, ubiegłoroczna laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Chorzów za szczególne osiągnięcia w realizacji polityki społecznej Chorzowa oraz podopieczni Chorzowskiej Fundacji Centrum UskrzydlijDzieciaki.pl., której jest prezesem.

LAUREACI NAGRODY PREZYDENTA MIASTA CHORZÓW ZA SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA W REALIZACJI POLITYKI SPOŁECZNEJ CHORZOWA – 2019r.

KATEGORIA INDYWIDUALNA:

Pani Aleksandra Weindich – za szczególne osiągnięcia w realizacji polityki społecznej Chorzowa, wieloletnie, wielopłaszczyznowe zaangażowanie oraz profesjonalizm
w podejmowaniu inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności Chorzowa, w szczególności na rzecz wyrównywania szans dzieci i rodzin pochodzących ze społeczności romskiej, promujących rozwiązania aktywizujące osoby starsze, a także wspierających i integrujących sektor chorzowskich organizacji pozarządowych. (Kierownik Centrum Aktywizacji Społecznej w ramach Ośrodka Pomocy Społecznej w Chorzowie).

KATEGORIA ZESPOŁOWA:

Ośrodek Psychoterapii i Promocji Rodziny działający przy Stowarzyszeniu na Recz Rodziny – za szczególne osiągnięcia w realizacji polityki społecznej Chorzowa, za nieprzerwane od 20 lat konsekwentne i skuteczne działania na rzecz lokalnej społeczności, polegające na profesjonalnym udzielaniu specjalistycznej, kompleksowej pomocy i wsparcia rodzinom oraz ich członkom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

LAUREACI MEDALI

ZA DZIAŁALNOŚĆ W DZIEDZINIE SPOŁECZNEJ - 2019r.

  1. Pani Ewa Adamczyk – za osiągnięcia w dziedzinie społecznej, w szczególności za osobiste zaangażowanie i wrażliwość podczas wypełniania funkcji opiekuńczych wobec osób starszych i niepełnosprawnych, a także za wieloletnią działalność wolontarystyczną na rzecz dzieci i młodzieży - podopiecznych placówek prowadzonych przez Stowarzyszenie „Chorzowska Lauba" w Chorzowie. (Pracownik Dziennego Domu Pomocy Społecznej oraz wolontariuszka w Świetlicy Opiekuńczej ”Dziupla pod chmurką” - placówek prowadzonych przez Stowarzyszenie „Chorzowska Lauba”)

  2. Pani Aleksandra Cempa – za osiągnięcia w dziedzinie społecznej, w szczególności za podejmowane działania aktywizujące, zmierzające do przełamywania barier i ograniczeń, a w konsekwencji poprawiające kondycję psychofizyczną starszych i niepełnosprawnych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Nadzieja” w Chorzowie. (Pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Chorzowie, wolontariuszka w Domu Pomocy Społecznej „Nadzieja”).

  3. Pani Anna Nawrat – za osiągnięcia w dziedzinie społecznej, w szczególności za podejmowane działania aktywizujące, zmierzające do przełamywania barier i ograniczeń, a w konsekwencji poprawiające kondycję psychofizyczną starszych i niepełnosprawnych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Nadzieja” w Chorzowie. (Pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Chorzowie, wolontariuszka w Domu Pomocy Społecznej „Nadzieja”).

  4. Pani Agnieszka Rozik – za osiągnięcia w dziedzinie społecznej w szczególności za zaangażowanie i profesjonalizm przy podejmowaniu działań zmierzających do poprawy sytuacji życiowej osób starszych, niesamodzielnych oraz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. (Zastępca Kierownika Działu Usług w Ośrodku Pomocy Społecznej w Chorzowie).

Źródłio: UM Chorzów

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


UM ChorzówChCKDzień Służb Społecznychnagrodywyróżnienia

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Poniedziałek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Dominiki, Jaropełka, Łucji