AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Jak zakupić używany samochód bez stresu?

Rozrywka

Rynek samochodowy z roku na rok jest coraz większy i zakup prawdziwej "perełki" wśród samochodów używanych jest prawdziwym wyzwaniem. Zakup samochodów używanych jest coraz bardziej popularny i z punktu widzenia finansów – naprawdę ma to sens. Największa utrata wartości rynkowej auta następuje właśnie w pierwszych 2-3 latach jego użytkowania. Jak uniknąć kłopotów?

Dobre auto używane może być świetnym sposobem na zaoszczędzenie sporej kwoty w budżecie domowym. Jednak znalezienie takiego to zarówno czas poświęcony w internecie jak i przy osobistych odwiedzinach u sprzedawcy. Czy są jakieś sposoby, aby wybrać samochód używany, oszczędzając swój czas i pieniądze? Okazuje się, że są …i jak w wielu sprawach w życiu mądrość i zaradność bierze się z doświadczenia. Pewnie teraz pojawia Ci się w głowie „no dobra, to ile nietrafionych zakupów muszę zrobić, ile pieniędzy przetracić, aby się nauczyć?” Spokojnie! To jest jeden z tych tematów, gdzie możesz nauczyć się na doświadczeniach innych. 

Przede wszystkim weryfikacja danych w ogłoszeniu. Dobrze przeprowadzona rozmowa telefoniczna może zaoszczędzić Ci wiele dalszej pracy. Już na tym etapie możliwe jest odrzucenie wielu „podejrzanych ofert”. Musimy zadać podstawowe pytania: Kto jest faktycznie właścicielem auta i kto je sprzedaje, potwierdzić podstawowe formalne i prawne parametry umowy, czy dostaniesz skany dokumentów samochodu, potwierdź parametry techniczne i stan auta, ustal historię serwisową auta. Ważnym elementem jest również poproszenie numeru VIN, a następnie „sprawdź pojazd przed zakupem”.

Kiedy dojdzie już do spotkania przed nami kolejne wyzwania i pytania, a także szczegółowe oględziny. Tym razem sprawdź, czy dany samochód był uszkodzony, sprawdź, czy przebieg samochodu jest zgodny z prawdą, obejrzyj archiwalne zdjęcia, sprawdź, w których krajach samochód był uprzednio rejestrowany, sprawdź bazę danych skradzionych pojazdów, poznaj wymogi nadchodzącej konserwacji, sprawdź uwagi dotyczące bezpieczeństwa i konserwacji oraz wyszukaj wiele innych przydatnych informacji.

Na miejscu warto zajrzeć jeszcze raz na numer VIN i potwierdzenie przebiegu historii pojazdu na bestvindecoder.com.

Punkt ostatni na Twojej drodze do zakupu auta :). Dotarcie do niego zapewne oznacza, że namierzyłeś swoje auto marzeń. Warto jednak również na tym etapie wyłączyć emocje i racjonalnie zadbać o kilka podstawowych rzeczy, nim złożysz swój podpis. Ostatnia negocjacja ceny, weryfikacja oryginałów dokumentów auta, przygotowanie oraz dokładne przeczytanie umowy i...mamy TO.

Lepiej jest wykonać więcej pracy „na początku drogi” i cieszyć się dobrym i sprawnym autem… niż stanąć gdzieś „w środku pola” podczas wypadu za miasto swoim nowym super wozem ????

Bartłomiej Czaja

Udostępnij:


samochodyskup samochodówauto komissamochodowy używaneporadnik

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Piątek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Anatola, Jacka, Mirosławy