REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Święto Korpusu Obrony Cywilnej w Chorzowie

Na Sygnale

Dzisiaj w chorzowskiej komendzie odbyła się uroczystość z okazji Święta Korpusu Służby Cywilnej. Komendant Miejski Policji w Chorzowie, mł. insp. Robert Łuszcz, wręczył nagrody i wyróżnienia pracownikom cywilnym oraz podziękował za dotychczasową pracę, życząc wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Dzisiaj w Sali Sztandarowej Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie odbyło się uroczyste spotkanie kierownictwa  z pracownikami cywilnymi, którzy od wielu lat sumiennie i wzorowo wykonują obowiązki wynikające z pracy zawodowej. Komendant Miejski Policji w Chorzowie, mł. insp. Robert Łuszcz, wręczył nagrody i wyróżnienia  za dotychczasową pracę, dziękując im za zaangażowanie w wykonywanie zadań, bez których nasza jednostka nie mogłaby prawidłowo funkcjonować. 

To właśnie pracownicy cywilni, obok policjantek i policjantów, mają istotny wkład we właściwe funkcjonowanie policyjnej formacji. Dbanie o należyty obieg dokumentów, wyposażenie jednostek oraz policjantów w odpowiedni sprzęt, finanse i sprawy kadrowe, to zaledwie kilka najważniejszych zadań, jakie rzetelnie wykonują na co dzień. Obowiązki te wymagają od pracowników cywilnych zaangażowania, stałego podnoszenia kwalifikacji i poszerzania doświadczenia o nowe umiejętności, co sumiennie realizują. Dzięki ich codziennej, solidnej i ciężkiej pracy, Policja jest postrzegana jako instytucja profesjonalna, nowoczesna i otwarta na potrzeby drugiego człowieka.

Święto służby cywilnej obchodzone jest od 2000 roku, a przypada 11 listopada - w dniu Narodowego Święta Niepodległości. Dzień ten nie jest przypadkowy. To symboliczna data odzyskania niepodległości w 1918 roku. Polska zaczęła odbudowę niepodległej struktury państwowości od administracji, a rozpoczęcie działalności przez Służbę Cywilną było pierwszym sygnałem, że „Polska to jeden organizm, którego sercem jest prężnie działająca administracja rządowa”.

Źródło: KMP Chorzów

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


policjaświętoKorpus Obrony Cywilnej

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Poniedziałek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Danieli, Irwina, Małgorzaty