AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Niezależna.pl o ogrodzie biblijnym w Chorzowie

Kącik Prasowy

Przy parafii pw. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie znajduje się wyjątkowy ogród biblijny. Z jego pomysłodawcą - księdzem Emanuelem Pietrygą - rozmawiała Agnieszka Kołodziejczyk. Zachęcamy do lektury wywiadu.

Powstały przy parafii ogród biblijny był trzecim w kraju, po Proszowicach i Myczkowcach. Skąd taki pomysł?

Do jego utworzenia w 2012 roku zachęcił mnie mój siostrzeniec, Marcin Gomerski, absolwent Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, który po wysłuchaniu wykładu prof. Zofii Włodarczyk, powiedział mi, że muszę stworzyć takie miejsce. Miejsce, które jest piękne, zachęca do modlitwy, zadumy, ale i relaksu. Ogród biblijny to krzewy, drzewa, rośliny zielne wymienione w Biblii (lub pochodzące z tych samych rodzin). Nasz ogród cieszy się zainteresowaniem, niedawno oprowadzałem po nim m.in. braci ewangelików z Jaworza, rodzinę Radia Maryja z Jeleniej Góry i chorzowskie przedszkolaki. W ogóle chętnie odwiedzają nas dzieci, które lubią obserwować ryby w oczku wodnym. W czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, gościliśmy osoby z całego świata, specjalnie nagrałem dla nich przewodnik po włosku. Ogród jest otwarty codziennie od rana do zmroku, każdy może tu przyjść, by się pomodlić, zachwycić pięknem roślin. Znajdujemy się w ścisłym centrum miasta (przy ul. Wolności 51 w Chorzowie). Jesteśmy zieloną oazą w samym centrum przemysłowego Śląska.

Cały wywiad przeczytasz na Niezależna.pl.

 

Źródło: Niezależna.pl

Tomasz Breguła

Udostępnij:


ogród biblijnyNiezależna.plChorzówparafia pw. Jadwigiwywiad

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Wtorek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

Werwa Sport