AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Rozpoczęła się rewitalizacja w Parku Róż

Miasto

W tym roku miasto pozyskało dwa i pół miliona złotych unijnej dotacji na rewitalizację chorzowskich akwenów. Inwestycja, której całkowity koszt wyniesie trzy miliony sześćset tysięcy złotych, dotyczy obu stawów w Parku Róż, a także kanalizacji deszczowej między ulicą Siemianowicką a stawem Hutnik w Parku Śląskim. Prace w pierwszej z wymienionych lokalizacji, już się rozpoczęły.

Najważniejszym elementem prac prowadzonych w Parku Róż jest modernizacja systemu napowietrzania i obiegu wody w obu stawach. Ukończenie rewitalizacji stawów oraz prac związanych z infrastrukturą retencyjną przewidziane jest na czerwiec 2020 roku.

- Dzięki pozyskanym środkom unijnym, będzie można wyczyścić chorzowskie stawy i poprawić ogólny stan wód. Działania te z pewnością przyniosą efekt w następnych latach, będą chronić miejską florę i faunę – mówił w kwietniu, po otrzymaniu przez miasto dofinansowania, zastępca prezydenta Chorzowa Marcin Michalik.

Przedsięwzięcie realizuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów wraz z Wydziałem Usług Komunalnych i Ekologii Urzędu Miasta. Inwestycja w Parku Śląskim ma z kolei na celu zwiększenie ilości retencjonowanej wody, zmniejszenie zagrożenia powodziowego poprzez budowę sieci kanalizacji deszczowej wraz z odprowadzeniem do stawu Hutnik.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Park RóżChorzówstawyrewitalizacjaPark Śląski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Środa
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Bogumiła, Eweliny, Mirosława