AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Oddział hematologii i onkologii dziecięcej od grudnia wznowi działalność

Miasto

Jak powiadomił dosłownie kilkanaście minut temu prezydent Andrzej Kotala, od 1 grudnia chorzowski oddział hematologii i onkologii dziecięcej wznowi działalność. Informację potwierdził dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich Jerzy Szafranowicz i zapowiedział, że więcej szczegółów poznamy pod koniec przyszłego tygodnia.

- Mam świetną wiadomość: odwieszamy działalność oddziału onkologii dziecięcej. Pomimo fatalnej sytuacji w służbie zdrowia i braku lekarzy udało się skompletować zespół. Ruszamy 1 grudnia – poinformował za pośrednictwem Facebooka prezydent Andrzej Kotala.

Konieczność zawieszenia funkcjonowania oddziału ogłoszono na początku sierpnia. Dyrekcja ZSM została zmuszona do podjęcia takiego kroku, ponieważ po odejściu na emeryturę ordynatorki, mimo intensywnych poszukiwań, nie udało się znaleźć dla niej zastępcy. Zbyta mała liczba wykwalifikowanych lekarzy - jak tłumaczono - to problem, z którym muszą się mierzyć szpitale w całym kraju.

Oddział został zawieszony na trzy miesiące. Jeżeli w tym okresie nie udałoby się uzupełnić braków kadrowych, zawieszenie miało zostać przez NFZ przedłużone o kolejne trzy miesiące. Jeśli po upływie połowy roku nie udało się uzupełnić personelu, miał zostać zamknięty trwale. Na szczęście czarny scenariusz się nie spełni, a już 1 grudnia oddział wznowi działalność.

Nowy ordynator zostanie przedstawiony 25 lub 26 października. Wtedy też poznamy więcej szczegółów dotyczących dalszej działalności oddziału.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Zespół Szpitali Miejskichul. TruchanaChorzówoddział onkologii i hematologii dziecięcej

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Środa
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Bogumiła, Eweliny, Mirosława