REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Ruch Chorzów z wyznaczonymi kierunkami działania

Sport

Dzisiaj w Urzędzie Miasta odbył się briefing prasowy odnośnie planów związanych z dalszym funkcjonowaniem Ruchu Chorzów. Głos w sprawie zabrał głównie prezydent Andrzej Kotala. Na sali nie zabrakło przedstawicieli kibiców z Szymonem Michałkiem i Marcinem Waszczukiem na czele.

Galeria zdjęć


Spotkanie z dziennikarzami rozpoczęło się o godzinie 10:00 w siedzibie chorzowskie magistratu. Na przybyłych przedstawicieli mediów czekał prezydent miasta Andrzej Kotala w towarzystwie skarbnik miasta Małgorzaty Kern oraz nowego prezesa Ruchu Chorzów, Seweryna Siemianowskiego. Sternik Chorzowa określił kierunki aktualnej pracy jaka powinna zostać wykonana odnośnie dalszego funkcjnowania 14-krotnego Mistrza Polski. Przede wszystkim uporządkowane mają zostać sprawy w samej spółce, za co ma odpowiadać wspomniany Siemianowski. Jego zadaniem będzie przeprowadzenie odpowiedniej restrukturyzacji wewnątrz klubu

- Klub w dalszym ciągu jest lekko ranny, musimy doprowadzić go do stanu używalności. Chciałbym, żeby odbyło się to przy wsparciu wszystkich osób związanych z klubem, bo ja tego sam nie zrobię. Udziałowcy, kibice, bo w nich jest największy potencjał. Musimy mówić jednym głosem i budować markę Ruchu – mówił Seweryn Siemianowski.

Drugim punktem planu odbudowy Niebieskich jest kwestia szkolenia młodzieży, a konkretne unormowanie kwestii Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów oraz UKS Ruch Chorzów, którego dyrektorem jest właśnie Seweryn Siemianowski. Prezydent zapowiedział także budowę nowego boiska treningowego ze sztuczną nawierzchnią oraz budynku socjalnego na Kresach.

Trzecia kwestia dotyczyła stadionu. Prezydent oznajmił, że w związku z nowymi uregulowaniami prawnymi, które zostały zarządzone przez państwo, budżet miasta utraci blisko 25 mln zł wpływów, a oprócz tego szykuje się kolejna podwyżka płacy minimalnej, a także kosztów energii. Andrzej Kotala zapowiedział natomiast budowę nowej siedziby Ruchu, a konkretniej rozbudowę budynku przy obiekcie treningowym. Takie działanie pozwoli na przeniesienie piłkarzy, a także pracowników klubu z trybuny górnej, dzięki czemu zostanie podtrzymana licencja na budowę stadionu.

Na sali nie zabrakło także przedstawicieli kibiców na czele z Szymonem Michałkiem, który był kandydatem kibiców na prezesa Niebieskich oraz Marcina Waszczuka, byłego już wiceprezesa klubu. Panowie chcieli skonfrontować się z prezydentem miasta w obecności dziennikarzy. Andrzej Kotala zaprosił obu zainteresowanych do swojego gabinetu, i opuścił salę. Waszczuk i Michałek postanowili jednak zabrać głos.

- Jednoosobowy zarząd nie jest w stanie wyprowadzić Ruchu na prostą o czym przekonałem pana Bika. Praca którą ja wykonywałem przez ostatnie miesiące trwała średnio od 7-8 rano do 22:00, a załatwiałem tylko kwestie dotyczące utrzymania klubu. Musi być druga osoba, która poszuka sponsorów i zajmie się pozostałymi sprawami. Dlaczego powołano prezesa, a odwołano wiceprezesa?! - grzmiał Waszczuk.

- Prezydent mówi, że kibice odwrócili się od klubu. Od dziesięciu miesięcy dzień w dzień grupa dwunastu osób spotyka się z największymi akcjonariuszami, z prezydentem, dyskutujemy nad kwestią stadionu oraz samego klubu. Odwróciliśmy się dopiero w tym momencie, w którym zobaczyliśmy, że te rozmowy do niczego nie prowadzą – tłumaczył Michałek.

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Ruch ChorzówNiebiescy3 ligaSzymon MichałekMarcin WaszczukSeweryn SiemianowskiMałgorzata KernAndrzej Kotalapiłka nożnasport

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Poniedziałek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Dominiki, Jaropełka, Łucji