REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Z seniorami o bezpieczeństwie

Na Sygnale

Dziś na Stadionie Śląskim odbyły się warsztaty „Kierowca 60 PLUS – 40 lat minęło. Doświadczenie a rutyna”. Uczestnicy mogli m.in. posłuchać interesujących wystąpień, sprawdzić swoje umiejętności za kierownicą, a także przekonać się czy są w stanie zapanować nad pojazdem podczas niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Galeria zdjęć


Wszystko rozpoczęło się o godz. 10:00. Podczas wydarzenia uczestnicy wysłuchali wykładów z zakresu bezpieczeństwa kierowców po 60. roku życia w ruchu drogowym. Można było przypomnieć sobie aktualne przepisy ruchu drogowego i zasady, jakimi należy kierować się podczas jazdy.

- Dzisiejsze wydarzenie ma pomóc seniorom w odświeżeniu wiedzy. Od czasu, kiedy zdawali egzamin na prawo jazdy, wiele się zmieniło, również w kwestii przepisów drogowych - zaznaczał asp. Sebastian imiołczyk. - Chcemy też uświadomić im, że przyjmowanie niektórych leków może wpływać na ich zachowanie na drodze i powodować, że będą stwarzać zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych - dodawał oficer prasowy chorzowskiej policji.

To jednak nie wszystko, co czekało na chorzowskich seniorów. - Każdy z uczestników mógł sprawdzić swoją motorykę i refleks, a także przekonać się, czy jest w stanie zapanować nad pojazdem w trakcie poślizgu. Dzięki symulacji można też poczuć się jak podczas "dachowania", a po założeniu alkogogli, sprawdzić jak negatywnie wpływa alkohol, na nasze możliwości psychomotoryczne - przekonywał asp. Sebastian Imiołczyk.

Do współorganizacji wydarzenia zaproszeni zostali przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach, Straży Miejskiej w Chorzowie, Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Chorzowie, MZUiM w Chorzowie oraz Stadionu Śląskiego.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Kierowca 60 PLUS – 40 lat minęło. Doświadczenie a rutynaStadion ŚląskiChorzówwarsztatyseniorzy

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Poniedziałek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Dominiki, Jaropełka, Łucji