AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Wysoka wygrana Clearexu

Piłkarze Clearexu rozgromili na własnej hali AZS UŚ Katowice 10:2 (4:1) w meczu 5. kolejki Futsal Ekstraklasy. Chorzowianie przerwali tym samym serię dwóch przegranych meczów.

Wygrana Clearexu mogła być jeszcze bardziej okazałe, bo dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, chorzowianom nie brakowało. Prowadzenie zapewnił Szymon Łuszczek już w 54. sekundzie, wykorzystując stratę rywali i sytuację sam na sam z ich bramkarzem. Był to sygnał do rozpoczęcia bombardowania bramki AZS-u.

Goście nie potrafili poradzić sobie z intensywnym pressingiem nakładanym na nich przez rywali. Golkiper katowiczan obronił mnóstwo strzałów, ale był bezradny wobec dobitek Tomasza Golly'ego i Krzysztofa Salisza. W pierwszej połowie drużyna Clearexu została zaskoczona tylko raz, w wyniku nieporozumienia pod własną bramką.

Po przerwie szturm był kontynuowany. Defensywa AZS-u nie mogła sobie z nim poradzić i padały kolejne gole, które zdobyli Maciej Mizgajski i Mikołaj Zastawnik. W 31. minucie rywale wycofali na krótko bramkarza. Skończyło się to dwoma skutecznymi rajdami Sebastiana Leszczaka. Wtedy golkiper AZS wrócił na swoje miejsce.

W końcówce debiutu w ekstraklasie doczekał się powitany przez kibiców oklaskami 19-letni Łukasz Bidelski. Następnie prowadzenie podwyższyli Wadim Iwanow i Mikołaj Zastawnik. Katowiczanie zdołali odpowiedzieć trafieniem z przedłużonego karnego, ale nie uchroniło to ich przed wysoką porażką, 10:2.

W niedzielę Clearex rozegra kolejny mecz na własnej hali. Tym razem rywalem będzie Gatta Active Zduńska Wola.

Źródło: Clearex