AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaInneTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyWyboryChorzowskie KomentarzeKontakt24

Beethoven Electric na początek

Rozrywka

W najbliższą sobotę (12 października) na deskach Teatru Rozrywki odbędzie się Miejska Inauguracja Sezonu Teatralnego. Podczas wydarzenia przyznane zostaną statuetki Chłopca z łabędziem. Uczestnicy zobaczą także multimedialne widowisko w wykonaniu Filharmonia Futura - Beethoven Electric.

Galeria zdjęć


Od wielu już lat, zawsze w październiku Teatr Rozrywki jest miejscem uroczystego spotkania chorzowskich twórców, artystów i animatorów kultury. Miejska Inauguracja Roku Kulturalnego to święto ludzi związanych zawodowo ze sferą kultury i sztuki, nie tylko dlatego, że tego wieczoru prezydent Chorzowa wręcza prestiżowe nagrody – statuetki Chłopca z łabędziem.

To także świetna okazja, by spotkać się i porozmawiać. By uczestniczyć w części artystycznej, którą wypełniają zawsze bardzo starannie dobrani artyści. Tym razem będzie to BEETHOVEN ELECTRIC, czyli multimedialne widowisko w wykonaniu Filharmonia Futura z udziałem czołowych polskich muzyków nurtu jazzowego, jazz-rockowego, klasycznego i undergroundowego. Muzyczna uczta jest dopełniona niezwykłymi wizualizacjami. Cały koncert to fabularyzowana historia, wykorzystująca improwizowaną suitę, której tematy pochodzą z dzieł Ludwiga van Beethovena.

Jest on skierowany do odbiorców poszukujących zarówno klasycznych jak i niestandardowych wrażeń muzycznych. W trakcie Miejskiej Inauguracji Roku Kulturalnego będzie także możliwość wysłuchania analogowych nagrań muzyki Beethovena z oryginalnych płyt winylowych oraz zobaczyć wystawę malarstwa pt. „Święto Polifonii” autorstwa chorzowskiego artysty Cypriana Noconia.

Wydarzenie odbędzie się 12 października o godz. 18:00 w Teatrze Rozrywki.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


BEETHOVEN ELECTRICTeatr RozrywkiChorzówstatuetkaChłopiec z łabędziemFilharmonia Futura2019Miejska Inauguracja Sezonu Teatralnego

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Wtorek
Wrzesień 2020
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza

Werwa Sport