REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Świadek zareagował i uniemożliwił jazdę pijanemu kierowcy

Na Sygnale

Informacja przekazana dyżurnemu chorzowskiej policji przez świadka doprowadziła do zatrzymania pijanego kierowcy. 46-letni mężczyzna miał w organizmie prawie cztery promile alkoholu. Dzięki właściwej reakcji świadka nie doszło do tragedii.

Wczoraj do dyżurnego chorzowskiej komendy zadzwonił mieszkaniec Siemianowic Śląskich i poinformował, że w jego ocenie kierujący scenikiem może być pijany, gdyż przed chwilą wjeżdżając na rondo skosił znak, a następnie nie zapanował nad swoim autem i opuścił skrzyżowanie jadąc po przejściu dla pieszych. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci z drogówki. Jak się okazało do zgłaszającego dołączył kolejny świadek i nie dośc, że uniemożliwili 46-latkowi dalszą jazdę to jeszcze pilnowali aby nie uciekł. Mundurowi natychmiast potwierdzili przypuszczenie zgłaszającego, gdyż jak wykazało badanie alkomatem nieodpowiedzialny kierowca w organizmie miał prawie 4 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, gdy wytrzeźwiał usłyszł zarzuty. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. “Nie reagujesz akceptujesz” przynosi wymierne rezultaty i przestępcy nie mogą czuć się bezkarni. Dzięki właściwej reakcji świadka nie doszło do tragedii. 

Komendant Miejski Policji w Chorzowie mł. insp. Robert Łuszcz na ręce świadków  za wzorową i godną naśladowania postawę składa serdeczne podziękowania za pomoc i ujęcie nietrzeźwego kierowcy, podkreślając, że takie zachowanie stanowi niezwykłe wsparcie dla działań policji, a odwaga i determinacja tych wzorowych obywateli zasługują na najwyższe uznanie. Chęć niesienia pomocy oraz kreowanie praworządnych zachowań godne są naśladowania. Prawidłowa reakcja zgłaszającego zapobiegła tragedii, którą mógł spowodować pijany kierowca poruszając się ulicami miasta.

Źródło: KMP Chorzów

 

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


policjabezpieczeństwoalkoholkierowcaruch drogowy

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Czwartek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Jakuba, Sławy, Wincentego