AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Budowa tężni opóźniona. Urząd miasta rozpoczął naliczanie kary

Miasto

Tężnia solankowa miała stanąć na Placu Hutników najpóźniej do końca września. Jak zauważają jednak przechodzący w tym rejonie mieszkańcy, do zakończenia prac jeszcze daleko. Urząd miasta rozpoczął już naliczanie kary dla wykonawcy, który nie dotrzymał terminu zawartego w umowie.

Galeria zdjęć


Tężnia to pomysł mieszkańców. Dwa lata temu urząd miasta zapytał ich na fanpage’u: Jak zagospodarować Plac Hutników? Koncepcja odwołująca się do uzdrowiskowych tradycji Chorzowa spodobała się większości internautów, a miasto podjęło kroki, by ją zrealizować. Rewitalizacja terenu wokół pomnika hrabiego Redena znajduje się już w zaawansowanym stadium, ale wciąż nie można zobaczyć na nim choćby zarysu drewnianej konstrukcji, która miała w tam powstać.

Jakie konsekwencje czekają wykonawcę, który zgodnie z warunkami podpisanej umowy, miał zakończyć prace na Placu Hutników, najpóźniej do 30 września? - Urząd miasta rozpoczał już naliczanie kary. Opóźnienie jeszcze nie jest znane. Czekamy na wskazanie terminu przez wykonawcę. Mamy już zagospodarowane sąsiedztwo tężni, m.in. wybrukowane alejki, zbudowaną ściezkę rowerową oraz wybudowany basen tężni. O szczegółach będziemy na bieżąco informowali - poinformował Kamil Nowak z biura prasowego chorzowskiego urzędu miasta.

Jakie są główne założenia inwestycji? Plac Hutnika stanie się przestrzenią rekreacyjną, powstaną tu ścieżki rowerowe i spacerowe, wygodne ławki i stojaki na rowery. Wieczorem odpowiedni klimat zapewni dekoracyjne oświetlenie. Projekt zakłada jak najmniejszą ingerencję w istniejącą w tym miejscu zieleń, a także nasadzenia nowych roślin i trawników.

Za pomnikiem hrabiego Redena powstanie drewniana konstrukcja - czyli tężnia, której wnętrze wypełnią wiązki gałązek tarniny. Powstały wokół niej aerozol będzie bogaty w cenne mikroelementy m.in. jod, potas, sód. Oddychanie takim powietrzem ma działanie lecznicze i profilaktyczne. Oczyszcza płuca i wzmacnia odporność na infekcje.

Koszt inwestycji przekroczy 5 mln zł. W tej kwocie przewidziano także utrzymanie tężni przez najbliższe 3 lata.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


Chorzówtężnia solankowaPlac Hutnikówopóźnienie

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

25
Wtorek
Luty 2020
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Almy, Cezarego, Jarosława