REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Najlepsze sportowe zdjęcia nagrodzone - VI edycja Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej rozstrzygnięta!

Kultura

Po raz drugi w Chorzowie, a po raz szósty w historii przyznano nagrody za najlepsze sportowe zdjęcia minionego sezonu. 4 października w Śląskim Kompleksie Dobrego Smaku i Klimatu „Sztygarka” spotkali się zawodowi fotoreporterzy i pasjonaci fotografii sportowej.

- Liczba zgłoszeń po raz kolejny przerosła nasze oczekiwania - mówi Łukasz Laskowski, właściciel Agencji Press Focus i organizator konkursu. - W tym roku jury miało do obejrzenia ponad 2800 zdjęć, których poziom był naprawdę bardzo wysoki – dodaje.

Pracom jury przewodniczył Jerzy Kleszcz, wieloletni fotoreporter Przeglądu Sportowego - Jest nam bardzo miło, że Jurek zgodził się ponownie pokierować pracami jury - mówi Marcin Kądziołka, właściciel Agencji Press Photo Center i organizator konkursu. - Dyskusja nad werdyktem była bardzo długa i merytoryczna. O niektórych wyborach decydowały detale - zaznacza. Skład jury uzupełnili: Tomasz Markowski, Andrzej Grygiel, Grzegorz Celejewski, Arkadiusz Ławrywianiec, Tomasz Jastrzębowski i Matthew Burton.

- Mieliśmy sporo dobrych zdjęć, z których mogliśmy wybrać laureatów, a to bardzo ważne, to daje komfort pracy dla jurora - relacjonuje obrady jury Jerzy Kleszcz - Poziom prac generalnie idzie w górę, a szczególnie cieszy mnie, że fotografia amatorska praktycznie nie odbiega poziomem od tego, co przygotowali fotografowie zawodowi.

Wśród fotografów amatorów aż dwie nagrody zgarnęła Sylwia Biernacka - jej fotoreportaż otrzymał II miejsce, a zdjęcie pojedyncze wykonane podczas konkursu w skokach na batucie zajęło III miejsce na podium. Grand Prix konkursu fotografów amatorów otrzymał Radosław Wrzesień za zdjęcie wykonane w Łodzi podczas Mistrzostw Polski w pływaniu synchronicznym.

W kategorii profesjonalistów przyznano dwie nagrody specjalne. Nagroda Miasta Chorzów za zdjęcie wykonane podczas Tour de Pologne trafiła w ręce Marzeny Bugały-Azarko z Dziennika Zachodniego. Natomiast wyjątkowa fotografia przedstawiająca Pavla Steinborsa, bramkarza drużyny Arka Gdynia, autorstwa Marcina Gadomskiego z Super Expressu otrzymała nagrodę specjalną Ekstraklasy. Marcin wrócił do Trójmiasta z zegarkiem firmy Aztorin, partnera rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy. Wśród zawodowców na scenie pojawił się również Mirosław Pieślak, laureat jednej z poprzednich edycji konkursu. Tym razem za zgłoszony przez siebie fotoreportaż z zawodów szachowych dzieci i młodzieży otrzymał I miejsce.

Tradycyjnie już kulminacyjnym momentem gali było wręczenie Grand Prix za zdjęcie roku. Jury po długich naradach wybrało zdjęcie prezentujące upadek kolarzy podczas Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym w Pruszkowie. Jego autor - Szymon Sikora z Magazynu Olimpijskiego - otrzymał czek o wartości 2000 zł.

- Cieszę się bardzo, że konkurs z roku na rok staje się coraz popularniejszy, a jego prestiż w branży fotograficznej rośnie. - mówi Norbert Barczyk, właściciel Agencji Press Focus i organizator konkursu - W imieniu organizatorów chciałbym serdecznie podziękować gospodarzowi wydarzenia, czyli Miastu Chorzów, naszym sponsorom i partnerom, ale przede wszystkim uczestnikom. Już teraz zapraszam wszystkich na kolejną edycję za rok - dodaje.

Pełna lista nagrodzonych V edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej:

Kategoria fotografów zawodowych:

Grand Prix - Szymon Sikora (Magazyn Olimpijski)

I miejsce zdjęcie pojedyncze - Andrzej Kubik (Freelancer)

II miejsce zdjęcie pojedyncze -Paweł Skraba (PAP)

III miejsce zdjęcie pojedyncze - Rafał Oleksiewicz (Press Focus)

I miejsce fotoreportaż - Mirosław Pieślak (Freelancer)

II miejsce fotoreportaż - Julia Zabrodzka (Podróże)

III miejsce fotoreportaż - Paula Duda (PZPN)

Nagroda Specjalna Ekstraklasa SA - Marcin Gadomski (Super Express)

Nagroda Specjalna Miasta Chorzów - Marzena Bugała-Azarko (Dziennik Zachodni)

Kategoria fotografów amatorów:

Grand Prix - Radosław Wrzesień

I miejsce zdjęcie pojedyncze - Bogusz Borysewicz

II miejsce zdjęcie pojedyncze - Zbigniew Wójcik

III miejsce zdjęcie pojedyncze - Sylwia Biernacka

I miejsce fotoreportaż - Małgorzata Gwiazdonik-Muller

II miejsce fotoreportaż - Sylwia Biernacka

III miejsce fotoreportaż - Weronika Poczwardowska

Nagroda Specjalna - koszykówka - Jacek Rydecki

Nagroda Specjalna - piłka nożna - Paweł Kot

Nagroda Specjalna - piłka ręczna - Anna Andrzejewska-Kajat

Źródło: Informacja prasowa

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Polski Konkurs Fotografii SportowejzdjęciafotografiakonkursSztygarka

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Piątek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Alfreda, Maksymiliana, Selmy