AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Walka do ostatniej sekundy. "Niebieskie" wracają "na tarczy" z Kobierzyc

Pierwsze punkty szczypiornistek KPR-u Ruch Chorzów w PGNiG Superliga w sezonie 2019/2020 były bardzo blisko. "Niebieskie" w ostatniej sekundzie z rzutu karnego straciły bramkę, która zapewniła ekipie z Kobierzyc cenne trzy punkty.

Podopieczne Marko Brezicia do Kobierzyc jechały z zamiarem wywalczenia pierwszych punktów w tym sezonie, jednak rywal był niezwykle wymagający - KPR Gminy Kobierzyce. Gospodynie w tym sezonie pokonały u siebie sensacyjnie Metraco Zagłębie Lubin. Mocne otwarcie odnotowały szczypiornistki z Kobierzyc, które po zaledwie pięciu minutach gry prowadziły już 4:1. "Niebieskie" za sprawą Magdaleny Drażyk i świetnie dysponowanej Klaudii Cygan rozpoczęły udany "pościg" za rywalkami. W 14. minucie po rzucie obrotowej Karoliny Jasinowskiej nasze szczypiornistki doprowadziły do remisu.

"Niebieskie" wyraźnie rozpędziły się, a skutecznością imponowała Klaudia Cygan, która w 21. minucie wyprowadziła nasz zespół na prowadzenie 10:6. Trener Edyta Majdzińska musiała poprosić o czas i zmotywować swoje zawodniczki w trybie pilnym. Krótka przerwa zdała egzamin. Miejscowe szczypiornistki zdołały w pierwszej połowie wyjść nawet jeszcze na prowadzenie, ale ostatnie słowo w tej odsłonie należało do Joanny Rodak i do przerwy mieliśmy remis 13:13.

W drugą część spotkania lepiej weszły kobierzyczanki, które w ciągu dziewięciu minut zbudowały sobie trzybramkową przewagę. Ponownie "Niebieskie" musiały gonić wynik i ponownie wyrównały stan rywalizacji, a po chwili wychodząc na prowadzenie. Na Dolnym Śląsku otrzymaliśmy potężną dawkę emocji. Ostatecznie o wygranej miejscowych zadecydowała bramka Zoricy Despodovskiej z rzutu karnego, wykonywanego już po regulaminowym czasie gry, a wywalczyła go niemalże równo z końcową syreną Monika Koprowska.

KPR Gminy Kobierzyce - KPR Ruch Chorzów 25:24 (13:13)

KPR Gminy Kobierzyce: Kowalczyk, Zima - Jakubowska 8, Kucharska, Ilnicka, Piotrowska, Tomczyk 1, Janas 1, Wiertelak 6, Mokrzka, Ivanović 1, Walczak 3, Koprowska, Despodovska 4, Michalak 1.