REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Pomysły i plany nowego prezesa Stadionu Śląskiego

Sport

W czwartek 26 września Rada Nadzorcza Stadionu Śląskiego wybrała na funkcję prezesa „Kotła Czarownic” Jana Widerę.

REKLAMA

Pod koniec czerwca br. władze województwa zdecydowały o zakończeniu współpracy z ówczesnym prezesem Stadionu Śląskiego, Krzysztofem Klimoszem. Zajął on stanowisko wiceprezesa obiektu. W końcu, po tak długim okresie wybrano nowego sternika „Kotła Czarownic”. Został nim Jan Widera, trener klasy mistrzowskiej w lekkoatletyce. Podczas swojej karierzy szkoleniowej miał okazję stać na czele kadry narodowej. Związany był z klubem MKS-MOSM Bytom oraz TS AKS Chorzów. Jego podopieczną była Magdalena Gorzkowska, która w trakcie przygody z bieganiem zdobyła młodzieżowe Mistrzostwo Europy, a obecnie bierze udział w wyprawach górskich na ośmiotysięczniki. W ostatnim czasie Widera pełnił funkcję wiceministra sportu w rządzie Beaty Szydło oraz Mateusza Morawickiego. Jaki jest plan nowego na dalszy rozwój Stadionu Śląskiego? Poniżej odpowiedź nowego prezesa.

Panie Prezesie, czy nowa funkcja to dla pana jedno z największych zawodowych wyzwań w karierze?

Jedno z wielu wyzwań można tak powiedzieć, bo jako trener, człowiek który tyle lat spędził w sporcie to każdego roku miałem przed sobą wyzwania dotyczące zawodników, ich kariery sportowej, ich startu w najważniejszych imprezach rangi mistrzowskiej jak np. Mistrzostwa Polski, Europy, Świata i oczywiście Igrzyska Olimpijskie. Dla mnie teraz te wyzwania się zmieniły. Idą one w kierunku pracy zarządczej, pracy na rzecz sportu. Naszym zadaniem jest przede wszystkim stworzenie warunków do uprawiania sportu, a także ogólnej aktywności fizycznej dnia codziennego. Chcemy by można tu było przyjść, zrelaksować się, odpocząć, skorzystać z uroków Parku Śląskiego. To są miejsca unikatowe, z których ludzie powinni korzystać.

Stadion Śląski od momentu otwarcia cieszył się przede wszystkim swoją wielofunkcyjnością. Odbywają się na nim imprezy sportowe w różnych dyscyplinach, a także te kulturalno-rozrywkowe. Pan chciałby podtrzymać ten model,a jednocześnie dołożyć własne pomysły?

Na pewno te trzy podstawowe dyscypliny: piłka nożna, lekkoatletyka oraz żużel są priorytetem. Mamy stworzone warunki do tego, aby imprezy w oparciu o te sporty organizować. Co do wydarzeń kulturalnych, to sytuacja jest prosta, również mamy miejsce by takie organizować. Czy jeszcze pójdziemy w innym kierunku? Jest to uzależnione już od konkretnych propozycji. Można byłoby w przyszłości stworzyć tzw. „Śląski Zimowy”, uruchomić lodowisko, moglibyśmy zainwestować w strzelectwo lub łucznictwo. Te dyscypliny nie wymagają wielkiej rozbudowy infrastruktury. Trzeba pamiętać, że to wszystko nie jest tylko wolą i decyzją Stadionu Śląskiego, ale również związków sportowych i miast które przyczyniają się do organizacji takich wydarzeń.

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


Jan WideraStadion ŚląskiMagdalena GorzkowskaKrzysztof KlimoszPark Śląskisportrozrywka

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Wtorek
Maj 2020
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła