REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Dzielnicowi spotkali się ósmoklasistami

Na Sygnale

Dzielnicowi cały czas kontynuują spotkania ze społecznością lokalną w swoich rejonach. W ramach tych spotkań mundurowi z Komisariatu Policji I w Chorzowie zorganizowali prelekcję dla uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 32. Głównym tematem spotkania była odpowiedzialność karna nieletnich.

REKLAMA

Dzielnicowi z chorzowskiej jedynki spotkali się z uczniami klas ósmych w Szkole Podstawowej nr 32 w Chorzowie. W trakcie spotkania omówili z młodzieżą ogólne aspekty związane z relacjami międzyludzkimi, które przekładają się bezpośrednio na poziom bezpieczeństwa na terenie Szkoły oraz w czasie wolnym poza nią. Poruszyli też problematykę wzajemnego szacunku i tolerancji. Ponadto rozmawiali z ósmoklasistami o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz środkach wychowawczych i karnych stosowanych przez sądy. Omówili także zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z aplikacji i portali internetowych. Szczególną uwagę zwrócono na kwestie związane z rozpowszechnianiem wizerunku swojego oraz innych osób. Mundurowi przypomnieli i zachęcali uczestników do korzystania z narzędzi komunikacji jaką jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja "Moja Komenda".  

Źródło: KMP Chorzów

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


policjaSP nr 32szkołauczniowielekcjadziałaniarelacjebezpieczeństwo

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Niedziela
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Ireny, Kleopatry, Witalisa