AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Moniuszko na wesoło

Kultura

Już w niedzielę w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” o godzinie 16.00 premiera widowiska muzycznego „Krótkie słabości, czyli Moniuszko i srebrna góra”.

REKLAMA

Chorzowski Skansen zaprasza na komedię opartą na faktach z życia Moniuszki, które było egzystencją niełatwą. Obdarzony licznym potomstwem kompozytor borykał się z wieloma trudnościami, w tym także licznymi problemami natury materialnej. Moniuszko - sam „klepiąc biedę”, oddawał bardzo często swe zarobki jeszcze bardziej potrzebującym, sam zaś zmuszony był zaciągać kredyt u lichwiarzy, płacąc potem wysoki procent.

Bieda była częstym gościem w życiu Moniuszki i jego rodziny. Mimo to życie twórcy „Halki” było to zawsze życie pełne humoru, autoironii i radości.

W roli tytułowego Moniuszki zobaczymy Dariusza Niebudka (aktora, laureat wielu prestiżowych nagród aktorskich m.in. Złotej Maski). Na scenie będą mu towarzyszyć: Adam Bauman (polski lektor, aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, scenarzysta), Aleksandra Hofman (śpiewaczka operowa. Gwiazda scen operowych i operetkowych, koncertująca w kraju i za granicą) oraz Wacław Golonka (dyrektor artystyczny festiwalu, organista, doktor habilitowany Akademii Muzycznej w Krakowie. Wykształcenie muzyczne otrzymał w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu).

Wstęp bezpłatny na wydarzenie obowiązuje na godzinę przed spektaklem tj. od godz. 15.00

Widowisko jest kolejnym wydarzeniem w ramach wydarzenia „Moniuszko pod strzechy”. To niezwykłe przedsięwzięcie związane jest z Rokiem Moniuszkowskim, w którym świętujemy 200 rocznicę urodzin wybitnego kompozytora.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i organizowany jest w ramach Roku Moniuszkowskiego.

Źródło: Informacja prasowa

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


SkansenPark ŚląskiMoniuszkoDariusz NiebudkaAdam BaumanAleksandra HofmanWacław Golonkaspektaklsztuka

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

12
Czwartek
Grudzień 2019
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Ady, Aleksandra, Dagmary