REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Moniuszko na wesoło

Kultura

Już w niedzielę w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” o godzinie 16.00 premiera widowiska muzycznego „Krótkie słabości, czyli Moniuszko i srebrna góra”.

Chorzowski Skansen zaprasza na komedię opartą na faktach z życia Moniuszki, które było egzystencją niełatwą. Obdarzony licznym potomstwem kompozytor borykał się z wieloma trudnościami, w tym także licznymi problemami natury materialnej. Moniuszko - sam „klepiąc biedę”, oddawał bardzo często swe zarobki jeszcze bardziej potrzebującym, sam zaś zmuszony był zaciągać kredyt u lichwiarzy, płacąc potem wysoki procent.

Bieda była częstym gościem w życiu Moniuszki i jego rodziny. Mimo to życie twórcy „Halki” było to zawsze życie pełne humoru, autoironii i radości.

W roli tytułowego Moniuszki zobaczymy Dariusza Niebudka (aktora, laureat wielu prestiżowych nagród aktorskich m.in. Złotej Maski). Na scenie będą mu towarzyszyć: Adam Bauman (polski lektor, aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, scenarzysta), Aleksandra Hofman (śpiewaczka operowa. Gwiazda scen operowych i operetkowych, koncertująca w kraju i za granicą) oraz Wacław Golonka (dyrektor artystyczny festiwalu, organista, doktor habilitowany Akademii Muzycznej w Krakowie. Wykształcenie muzyczne otrzymał w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu).

Wstęp bezpłatny na wydarzenie obowiązuje na godzinę przed spektaklem tj. od godz. 15.00

Widowisko jest kolejnym wydarzeniem w ramach wydarzenia „Moniuszko pod strzechy”. To niezwykłe przedsięwzięcie związane jest z Rokiem Moniuszkowskim, w którym świętujemy 200 rocznicę urodzin wybitnego kompozytora.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i organizowany jest w ramach Roku Moniuszkowskiego.

Źródło: Informacja prasowa

Wojciech Czaputa

Udostępnij:


SkansenPark ŚląskiMoniuszkoDariusz NiebudkaAdam BaumanAleksandra HofmanWacław Golonkaspektaklsztuka

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Piątek
Sierpień 2020
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123456
imieniny:
Alfreda, Maksymiliana, Selmy