AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Ruch awansuje w Pucharze Polski

W meczu III rundy Pucharu Polski, na szczeblu podokręgu katowickiego, zawodnicy Ruchu Chorzów zwyciężyli z Podlesianką Katowice, zapewniając sobie awans do półfinału tych rozgrywek. Piłkarskie emocje długo towarzyszyły kibicom, ponieważ rozstrzygnięcie zapadło dopiero po rzutach karnych.

Piłkarze Ruchu objęli prowadzenie w 24. minucie za sprawą Jakuba Nowaka, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pewnie skierował piłkę do siatki. Z prowadzenia nie cieszyli się jednak zbyt długo, ponieważ już w 32. minucie, gospodarze doprowadzili do remisu. Pierwszy strzał rywali został wybity przez Dawida Smuga, ale piłka trafiła jeszcze pod nogi Dariusza Kubackiego, a ten nie miał problemów z pokonaniem golkipera Niebieskich.

Chwilę później chorzowianie ponownie wyszli na prowadzenie. Jakub Rudek dośrodkował z rzutu rożnego, a Mateusz Iwan strzałem głową pokonał bramkarza. W drugiej połowie sporo działo się zarówno pod jedną, jak i drugą bramką. Żadnej z drużyn nie udało się jednak zmienić rezultatu... aż do 81. minuty. Wtedy to Marcin Widenka uradował fanów Podlesianki, strzelając tuż przy słupku. O awansie musiały więc zdecydować rzuty karne, w których lepsi okazali się podopieczni Łukasza Berety.

Podlesianka Katowice – Ruch Chorzów 2:2 (1:2) k. 4-5

0:1 Jakub Nowak, 24 min.
1:1 Dariusz Kubacki, 32 min.
1:2 Mateusz Iwan, 34 min.
2:2 Bartosz Widenka, 81 min.

karne: 0:1 Winciersz, 1:1 Żemła; 1:2 Dąbrowski, 2:2 Renner, 2:3 Duchowski, 3:3 Kaczmarczyk; 3:4 Bartolewski, 4:4 Gancarczyk; 4:5 J. Nowak, (4:5) Smug obronił strzał Repy.

Podlesianka: Świętek (46 Tomanek) – Żemła, Renner, Gancarczyk, Widenka – Brehmer, S. Nowak (84 Stachoń) – Rzepa, Rosiński, Kubacki (78 Witas) – Kaczmarczyk; trener: Tomasz Brożek.
Rezerwowi: Kania, Drzewiecki, Krzyżowski, Zając.

Ruch: Smug – Słota, Iwan, Duchowski, Bartolewski – Dąbrowski, J. Nowak – Iwanek, Lazar (67 Winciersz), Rudek – Tsuleiskiri (80 Cioch); trener: Łukasz Bereta.
Rezerwowi: Lech, Lechowicz, Kulejewski.

Żółte kartki: Brehmer – Bartolewski.
Sędziował: Dominik Lorke (Tarnowskie Góry).