REKLAMA

AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Przed nami kolejne etapy przebudowy ul. Kościuszki

Miasto

Obecnie trwają prace nad przebudową ul. Kościuszki w rejonie skrzyżowania z ul. Parkową. Zakres robót będzie jednak znacznie szerszy, niż mogłoby się wydawać. Modernizacja będzie przebiegać do Ronda Starochorzowskiego, a następnie przez ul. Mazurską, aż do ul. Siemianowickiej.

Koncepcja przebudowy skrzyżowania znajdującego się u zbiegu ulic Kościuszki i Parkowej zakłada zainstalowanie w tym miejscu sygnalizacji świetlnej, która zostanie włączona do Inteligentnego Systemu Zarządzania Ruchem, wdrażanego obecnie w naszym mieście (więcej informacji na ten temat można znaleźć TUTAJ). - Mini rondo, które powstało w tym miejscu w 2014 roku, od początku było traktowane jako rozwiązanie tymczasowe - zaznacza Piotr Wojtala. - Takie ronda sprawdzają się bardzo dobrze, ale tylko do pewnego momentu - kiedy natężenie ruchu staje się zbyt wysokie, powstają korki - dodaje dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów.

W podjęciu decyzji o przebudowie skrzyżowania pomogły badania przeprowadzone przez MZUiM, które wskazują, że w ostatnim czasie ruch w rejonie ul. Kościuszki i Parkowej, znacznie się zwiększył. Zrezygnowanie z mini ronda i postawienie na inne rozwiązanie, jakim jest instalacja sygnalizacji świetlnej, ma rozładować powstające w tym miejscu korki. O zrealizowaniu inwestycji zdecydowano podczas majowej sesji rady miasta.

 - Na przebudowę skrzyżowania miasto otrzymało dofinansowanie z Funduszu Solidarności Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Kwota przyznanego na ten cel wsparcia wynosi aż 85 proc. Jestem przekonany, że planowana przez nas inwestycja, przysłuży się mieszkańcom, którzy codziennie dojeżdżają, a także wracają tą drogą z pracy - mówił wówczas Marcin Michalik, zastępca prezydenta miasta.

Prace nie zakończą się w rejonie skrzyżowania z ul. Parkową, ale będą realizowane dalej, w stronę nowo powstałego Ronda Starochorzowskiego (w tym miejscu roboty nie będą prowadzone), a następnie przez ul. Mazurską, aż do ul. Siemianowickiej. Zakres inwestycji będzie obejmował przebudowę miejsc parkingowych, chodników wraz z wydzieleniem dróg rowerowych i dróg pieszorowerowych, przebudowę zatok autobusowych przy ulicy Kościuszki i Mazurskiej, a także pętli autobusowej przy ulicy Kościuszki. W ramach zadania powstanie także nowe oświetlenie oraz systemu odwodnienia drogi.

- Prace przy skrzyżowaniu z ul. Parkową już trwają, co zauważają przejeżdżający tamtędy mieszkańcy, a realizacja kolejnych etapów rozpocznie się wkrótce. W nadchodzących miesiącach zamierzamy zrobić jak największe postępy, ale niesprzyjające warunki atmosferyczne w pewnym momencie prawdopodobnie zmuszą nas do przerwania robót i dokończenia ich okresie wiosennym – zaznacza dyrektor Piotr Wojtala. Szacuje się, że inwestycja pochłonie ponad 4 mln zł.

Tomasz Breguła

Udostępnij:


ul. Kościuszkiul. Mazurskaul. Siemianowickarondoskrzyżowanieświatła

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

REKLAMA

KALENDARZ WYDARZEŃ

6
Poniedziałek
Lipiec 2020
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Dominiki, Jaropełka, Łucji