AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Clearex bez zwycięstwa w I kolejce

Clearex Chorzów jest kolejną drużyną z naszego miasta, która nie zaliczy początku sezonu do udanych. Zespół prowadzony przez Mirosława Miozgę odniósł porażkę w meczu wyjazdowym przeciwko GI Malepszy Futsal Leszno 2:1 (1:1).

W sobotniej konfrontacji Clearex był zdecydowanym faworytem. Brązowi medaliści poprzedniego sezonu, wybrali się bowiem na teren beniaminka – GI Malepszy Futsal Leszno. Od samego początku spotkania chorzowianie mieli wyraźną przewagę nad przeciwnikiem. Gospodarze jednak rozsądnie się bronili, wyczekując odpowiedniej okazji do kontrataku. Prowadzenie przyjezdnym mógł zapewnić Maciej Mizgajski, ale piłka po jego strzale obiła poprzeczkę. W 13. minucie przez nieuważną grę podopiecznych trenera Miozgi, Hubert Olszak strzałem tuż przy słupku pokonał bramkarza Clearexu i tym samym otworzył wynik spotkania.

Doskonałą okazję do wyrównania miał Sebastian Lesczak, ale nie potrafił wykończyć sytuacji sam na sam z golkiperem przeciwników. Kilka minut później udało się jednak doprowadzić do remisu. Gola zdobył Adam Wędzony, który wykorzystał celne podanie Szymona Łuszczaka z rzutu wolnego.

Druga połowa spotkania również toczyła się pod dyktando chorzowian, którzy raz za razem nękali strzałami bramkarza drużyny z Leszna, a ten wielokrotnie ratował swój zespół przed stratą gola. Szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy w 30. minucie. Rywale przeprowadzili szybką kontrę, a akcję ponownie celnym strzałem popisał się Olszak.

Mimo dalszego naporu ze strony Celarexu, a także wprowadzeniu lotnego bramkarza, brązowym medalistom nie udało się doprowadzić do wyrównania.