AKTUALNOŚCIMiastoSportRozrywkaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyKulturaPrzetargi i komunikatyGłos RadnegoSesje Rady MiastaWładze MiastaWybory

Cenny punkt w Zabrzu

Piłkarze Ruchu Chorzów wywieźli cenny punkt z Zabrza remisując z rezerwami Górnika Zabrze 2:2 (0:1). Bramki dla Niebieskich strzelili Mariusz Idzik oraz Marcin Kowalski, zaś w pierwszej połowie rzut karny obronił Kamil Lech.

Na trybunach - zgodnie z decyzją administracyjną - nie było kibiców z Chorzowa, ale ich deklaracja o przyjeździe do Zabrza wywołała mobilizację sił porządkowych. Na drogach dojazdowych do Zabrza ustawiono funkcjonariuszy monitorujących przejeżdżające samochody, a wokół Areny Zabrze zgromadzono duże siły prewencji. Policji nie zabrakło również na Dworcu Kolejowym w Chorzowie Batorym.

W składzie Górnika znalazło się trzech graczy, którzy na co dzień wystepują na boiskach Eksraklasy - Filip Bainović, Szymon Matuszek i David Kopacz. W wyjściowym składzie pojawili się również Dawid Kudła czy Michał Koj, którego pamiętamy z gry w Ruchu.

Pierwsza połowa obfitowała w kilka ciekawych sytuacji, które miały miejsce pod jej koniec. W 42. minucie Mateusz Lechowicz faulował, a sędzia tego spotkania podyktował rzut karny. Strzał Piotra Krawczyka z 11 metrów obronił Kamil Lech. Chwilę później "Niebiescy" mogli się cieszyć ze zdobytej bramki. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Mateusz Winciersz dośrodkował w pole karne Górnika, a obrońcy wybili piłkę wprost pod nogi Mariusza Idzika. Napastnik Ruchu bez namysłu wpakował piłkę pod poprzeczkę!

Drugie 45 minut spotkania nie rozpoczęło się po myśli "Niebieskich". W 47. minucie arbiter Piotr Szypuła ponownie wskazał na "wapno" i tym razem Bainović nie dał szans Lechowi.

W 57. minucie padł drugi gol dla Górnika. Lech nie zdołał obronić strzału Kopacza z około szesnastu metrów. Chwilę później było już jednak 2:2! Idzik dośrodkował w pole karne, a Marcin Kowalski przelobował bramkarza strzałem głową!

Gospodarze mecz kończyli w dziesiątkę, bo drugą żółtą kartkę otrzymał Pawłowski. Niebieskim nie udało się jednak zdobyć zwycięskiej bramki.

Górnik II Zabrze – Ruch Chorzów 2:2 (0:1)

Bramki: Bainović 48' (k), Kopacz 57' - Idzik 45', Kowalski 58'

W 43. minucie Piotr Krawczyk nie wykorzystał rzutu karnego (Kamil Lech obronił).

Górnik: Kudła (46 Paweł Krawczyk) – Pawłowski, Paluszek, Koj, Eizenchart – Bainović, Matuszek – Orn Arnarson (70 Skiba), Kopacz, Rostkowski (78 Kulanek) – Piotr Krawczyk (89 Kamiński); trener: Marcin Prasoł.
Rezerwowi: Jaksik, Banaczek, Zawada.

Ruch: Lech – Lechowicz, Kasolik, Kulejewski, Kowalski (90 Rudek) – Mokrzycki, Foszmańczyk – Paszek (46 Bartolewski), Podgórski (66 Duchowski), Winciersz (84 J. Nowak) – Idzik; trener: Łukasz Bereta.
Rezerwowi: Smug, Iwan, Tsuleiskiri.

Żółte kartki: Matuszek, Piotr Krawczyk, Rostkowski, Pawłowski, Paluszek – Winciersz, Kulejewski, Foszmańczyk.
Czerwona kartka: Dariusz Pawłowski za drugą żółtą, 76 min.
Sędziował: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała).
Widzów: 4 795.